Зроби щеплення від кору безкоштовно! Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Зроби щеплення від кору безкоштовно!

Кір – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом з високим ступенем контагіозності. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація. З початку року станом на 08.08.2019 року в Запорізькій області зареєстровано 857 випадків кору, в тому числі у дітей – 222.  Тільки за тиждень  (01.08 – 07.08) в області зареєстровано 7 випадків кору, в тому числі: м. Запоріжжя – 1, м. Бердянськ – 2, м. Мелітополь – 2,  Запорізький район – 2. Головна причина спалахів – низьке охоплення щепленнями.

Кір надзвичайно заразне захворювання. Вірус кору з потоком повітря може попадати в сусідні приміщення та інші поверхи і може жити в повітрі до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. У групі ризику перебувають усі невакциновані люди.

Кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку у світі 30-40 мільйонів дітей хворіють на кір, понад 800 тисяч помирають від самої інфекції та її ускладнень.   Це означає   314 смертей на день, 13 смертей щогодини.

Зроби щеплення від кору безкоштовно! Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеІнкубаційний період кору (коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфоузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба з симптомами триває до 4 тижнів і більше. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень: пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, та інших ускладнень, а також до інвалідності та смерті.  Усі діти та дорослі, які не робили щеплення, під загрозою.  Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцина зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Переважна більшістьЗроби щеплення від кору безкоштовно! Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье європейців мають усі щеплення за календарем, тож у 42 з 53 країн Європи вдалося зупинити поширення кору. Проблемними залишаються ті країни, де рівень охоплення щепленнями недостатній, на жаль серед цих країн й Україна.

Вакцинація формує специфічний імунітет, внаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем щеплень в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору. Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту і краснухи). Громадяни України отримують необхідні щеплення безкоштовно. Якщо ваша дитина з будь-яких причин не вакцинована, то пропущені за календарем щеплення потрібно надолужити. У разі контакту дитини з хворим на кір необхідно негайно звернутись до лікаря.

Вакцина КПК, як і будь-які медичні препарати, може мати побічні дії, проте ризик ускладнень після кору незрівнянно вищий, аніж ризик проявів після щеплення. Щоб прийняти правильне рішення про вакцинацію, поговоріть з лікарем. Тільки лікар відповість на всі Ваші запитання, розкаже про вакцину, показання та протипоказання до вакцинації.  Необхідно повідомити  лікаря про наявність захворювань у дитини,  наявність алергії на ліки або їжу,  якщо дитина приймаєте якісь ліки.   

Всі кабінети щеплень в медичних закладах м. Запоріжжя забезпечені якісними і ефективними вакцинами, що захищають від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вакцинація є захистом від кору – захворювання, яке може призвести до ускладнень і навіть смерті.  Вакцинація – це наш обов’язок перед нашими  дітьми, рідними і громадою.

Зроби щеплення від кору безкоштовно! Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+