, Життя на діалізі. Важливість психологічної підтримки та взаємодопомоги!, Міська  дитяча лікарня №5

Життя на діалізі. Важливість психологічної підтримки та взаємодопомоги!

Необхідність у гемодіалізі виникає при тяжких захворюваннях нирок, або при надходженні у кров великої кількості токсинів. Необхідність проведення гемодіалізу встановлюється лікарями в залежності від діагнозу та стану пацієнта.

Маленькі пацієнти з хронічною нирковою недостатністю – це люди, життя яких залежить від гемодіалізу і фактично “прив’язані” до нього. Найпоширенішими ускладненнями гемодіалізу є артеріальна гіпотензія, м’язові спазми, нудота та блювання. Діти  морально і фізично важко переносять саму процедуру та ще складніше адаптуються соціально. Потрапляючи на лікування, вони змушені тривалий час перебувати в лікарні, далеко від дому та сім’ї.  До тих пір, поки дитині не пересадять нирку, вона повинна через день отримувати процедуру гемодіалізу. Тричі на тиждень вони змушені приїжджати в лікарню, де спеціальне обладнання (штучна нирка) протягом 4 годин очищує їхню кров від токсичних речовин та продуктів метаболізму. І так з дня на день живуть люди з нирковою недостатністю і їм доводиться миритися з новим життям.

, Життя на діалізі. Важливість психологічної підтримки та взаємодопомоги!, Міська  дитяча лікарня №5

Гемодіаліз – це кризова ситуація! Криза відрізняється від неприємностей тим, що вона змінює життя радикально – як раніше вже не може бути. Коли дитина опиняється в кризі, вона може настільки усамітнитися, що інколи звичні зв’язки в сім’ї та  серед друзів втрачають всілякий сенс. Тому що боляче, незрозуміло, важко… А ще й страшно. Але треба вміти про це говорити чесно та відверто з усіма учасникам лікувального процесу тому що, поряд з порушенням фізичного здоров’я є порушення психоемоційного стану дитини та психологічної адаптації до тих змін, які відбулися в його житті в зв’язку з захворюванням.

Що відбувається з психоемоційним станом?

Найбільш частими психологічними порушеннями у хворих на діалізі є початковий шок, заціпеніння, тривога, страх та інше. Крім того, психологічними факторами є ще й втрата особистої свободи, обов’язковість діалізних процедур (постійна залежність від апарату «штучна нирка»), зміна режиму дня та харчування, обмеження свободи пересування та діяльності, інколи зміна зовнішнього вигляду та ролі в родині, погляд на майбутнє.

, Життя на діалізі. Важливість психологічної підтримки та взаємодопомоги!, Міська  дитяча лікарня №5

Діти далеко не завжди здатні мобілізувати свою позитивну енергію та впоратися з ситуацією самостійно, їм дійсно потрібна підтримка. Тож одним із способів вирішення психологічної проблеми діалізних пацієнтів  та родини є отримання своєчасної підтримки з боку психолога. Важливо побудувати разом довірливі відносини. Як? Через взаємну допомогу.

Взаємна допомога – це багато в чому про віру, довіру лікарю, лікуванню, собі, своєму тілу, медичному персоналу та сім’ї.  А отже близьким, лікарям та оточенню треба бути однією командою та пам’ятати це.

Допомога «Тут» і «Зараз»
Основним правилом для дітей та дорослих є усвідомлення, опрацювання та виплеск тих почуттів, емоцій, які заважають нормально жити. Наразі психологічна допомога може бути ефективним шляхом до поліпшення емоційного стану пацієнтів і членів родини.

Обов’язково скористайтеся допомогою психолога. У Вас є можливість отримати психологічну допомогу на базі КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР. На сьогоднішній день психологічний супровід та психокорекційні заняття проводить психолог лікарні Шайхет Анастасія Сергіївна (понеділок та п’ятниця). Всі бажаючі можуть звернутися за допомогою та отримати консультацію спеціаліста (тел. для довідок: 224-93-23).

 

Автор статті: практичний психолог лікарні Шайхет А.С.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+