, Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, Міська  дитяча лікарня №5

Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків

З 12 листопада проводиться Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків (АБ), метою якого є підвищення обізнаності громадськості в усьому світі про проблему стійкості до протимікробних препаратів.

В 1945 році за відкриття пеніциліну Флемінгу, Чейну і Флорі було присуджено Нобелівську премію, що ознаменувало початок ери антибіотиків. І хоча антибіотики вважають найвидатнішим відкриттям у медицині XX сторіччя й універсальною зброєю проти більшості патогенів, проте поява резистентності до них загрожує поверненням в доантибіотикову еру. А якщо врахувати, що сучасне комфортне життя серйозно послабило імунітет людини, повернення в «допеніцилінову» еру може стати для світу тим самим апокаліпсисом, про який так багато говорять. Впродовж багатьох століть мільйони людей гинули від мікробів, жертвами яких стало куди більше людей, ніж загинуло у всіх війнах.

 , Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, Міська  дитяча лікарня №5Антибіотикорезистентність (АБР) – нова загроза сьогодення.  Резистентність до антибіотиків – це процес, при якому у бактерій розвивається стійкість до антибіотиків.  В основі цього звикання лежить природний відбір. Усі бактерії, то володіють чутливістю до антибіотика, гинуть, а деякі, що виявилися до нього малосприйнягливими, виживають. Саме ці бактерії й починають нестримно розмножуватися – так з’являється резистентний штам. У цьому випадку ліки уже не можуть перемогти будь – які пагубні бактерії. Поширення резистентності збільшується катастрофічними темпами.

Основними причинами тотального поширення цього загрозливого явища стали надмірне й нераціональне застосування антибіотиків, у т.ч. сильнодіючих і широкого спектру, їх безрецептурний продаж та часте використання в сільському господарстві й ветеринарії, низький інфекційний контроль, недостатня поінформованість і недооцінка ситуації медичними працівниками.

Антибіотикорезистентність на сьогоднішній день виходить за рамки суто медичної проблеми, має величезне соціально – економічне значення й у розвинених країнах розглядається як загроза національної безпеки. За прогнозами ВООЗ уже через 10-20 років практично всі існуючі мікроорганізми придбають стійкість до антибіотиків. При цьому, за даними Європейського співтовариства, вже зараз щорічно реєструється близько 400 тисяч інфекцій із множинною стійкістю до антибіотиків, від яких гинуть 25 тисяч людей.

 Людство має 2 шляхи подолання антибіотикорезистентності:

1) синтез нових антибактеріальних препаратів. Та все ж ситуація ускладнюється тим, що чим новіший антибіотик, тим швидше бактерії набувають стійкості до нього. Це пояснюють синтетичною природою лікарських засобів: мікроорганізми швидше пристосовуються до дії синтетичних речовин, ніж природних;

2) раціональне застосування вже існуючих антибактеріальних препаратів, адже антибіотикорезистентність набуває значного поширення через людський фактор:

, Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, Міська  дитяча лікарня №5– лікарі не завжди раціонально призначають антибіотики;

– хворі часто вдаються до самолікування;

– пацієнти не дотримуються режиму та рекомендацій застосування призначених препаратів лікарем;

– в аптеках порушують правила продажу антибіотиків, відпускаючи їх без рецептів.

Нагадуємо, що недопустиме безконтрольне застосування антибіотиків без призначення лікаря, самодіагностика й самолікування. Не дозволяється давати свої антибіотики іншим особам або використовувати залишки антибіотиків з простроченим терміном. Необхідно запобігати зараженню інфекціями відповідно до «п’яти найважливіших принципів безпечного харчування», регулярно миючи руки, дотримуючись гігієни під час приготування їжі, уникаючи тісного контакту з хворими, практикуючи більш безпечний секс і своєчасно роблячи щеплення.

Звертайтеся за допомогою до фахівців, завжди виконуйте рекомендації лікаря та дбайте про своє здоров’я і здоров’я своїх дітей!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+