Всесвітній день боротьби з раком

4 лютого проводиться Всесвітній день боротьби з раком, який за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я започаткований Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями (UICC). Мета дня – підвищення обізнаності про рак, як про одне з найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, ранньої діагностики та лікування цього захворювання.

Рак – захворювання, при якому відбувається безконтрольне зростання атипових (злоякісних) клітин, здатних проростати в сусідні органи і тканини, поширюватися (метастазувати) по кровоносних  або лімфатичних судинах в інші ділянки організму з утворенням віддалених метастазів, які є однією з основних причин смерті від раку.

У Запоріжжі, як і в Запорізькій області протягом багатьох років зберігається тенденція щодо збільшення захворюваності на злоякісні новоутворення і смертності від них. В м. Запоріжжя в 2019 році взято на облік онкологічних хворих 2590 осіб. Питома вага хворих з IV стадією-16,6%. Померли в 2019 році – 1124 хворих. Основними причинами занедбаності залишаються: несвоєчасне звернення хворих до лікаря та страх перед діагнозом.

Виділяють загальні ознаки, характерні для всіх онкологічних захворювань, які не можна залишати без уваги і необхідно терміново звернутися до сімейного лікаря: безпричинне підвищення температури тіла, слабкість та швидка стомлюваність, відчуття болю неясного походження, незрозуміла втрата ваги, збільшення лімфатичних вузлів, психологічна симптоматика – дратівливість, плаксивість, зниження уваги, незрозумілі запаморочення і головні болі.

Раннє виявлення онкологічних захворювань дозволить знизити рівень смертності серед населення. Саме тому ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань, стали пріоритетними послугами у Програмі медичних гарантій (ПМГ). На цю програму в 2020 році виділено 72 млрд грн. Повністю вона запрацює з 1 квітня 2020 року. У гарантований пакет безоплатних обстежень входить: мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія, бронхоскопія, діагностика та хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у дорослих і дітей, діагностика та радіологічне лікування онкологічних захворювань у дорослих і дітей, стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям, мобільна паліативна медична допомога дорослим та дітям, хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах.

Для того, щоб пройти дослідження безкоштовно, потрібно мати направлення від сімейного лікаря. Спеціалізована онкологічна допомога населенню міста надається в КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» Запорізької обласної ради (на 305 стаціонарних ліжок, з консультативною поліклінікою), в радіологічному відділенні КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (на 40 ліжок) та в 8 онкологічних кабінетах закладів охорони здоров’я міста, де працює 12 лікарів-онкологів.

Свідомо ставтеся до свого здоров’я та своєчасно звертайтеся до лікарів за медичною допомогою.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+