Всесвітній день боротьби з інсультом Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Всесвітній день боротьби з інсультом

Щороку 29 жовтня в Україні і світі відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом, а з 28 жовтня по 3 листопада проводиться тиждень інсульту. Головне завдання заходів-підвищення обізнаності світової спільноти про проблему інсульту, важливість правильного і своєчасного надання першої допомоги, привернення уваги до факторів ризику. Нині ця недуга є однією з головних причин смертності та інвалідності у світі.

Інсульт – це ураження мозкової тканини,  що  виникає  внаслідок гострого порушення кровообігу у вигляді крововиливу або ж гострого припинення кровопостачання (ішемія). Наслідком цього є порушення  функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що в свою чергу викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують.  Це може бути порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та інше. І тільки термінове звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-х годин від його початку дозволяє зберегти життя хворого та попередити розвиток тяжких наслідків.

Нині багато хвороб  молодіє і інсульт – не виняток.  Для нас, звиклих до стереотипу,  що інсульт – хвороба суто людей зрілого й похилого віку, незвично чути, що дитина, навіть новонароджена, може стати заручницею цієї біди.

В групу ризику серед новонароджених найчастіше потрапляють недоношені діти, адже саме в них спостерігається незрілість та вади розвитку судин головного мозку й анатомічні особливості. Стаються інсульти і в дітей із захворюваннями крові та з вродженими вадами серця.

У дітей старшого віку причиною інсультів найчастіше є судинні аномалії у вигляді мішкоподібних випинань судинної стінки, клубків незрілих судин, звуження просвіту.

Про які симптоми інсульту мають знати батьки дитини, аби негайно бити на сполох?

Новонароджені діти – стають млявими, відмовляються від їжі, від смоктання грудей. Рухової активності практично не спостерігається. Виникають судоми та розлад життєво важливих функцій.

А у дітей старшого віку початок перебігу інсульту раптовий. Виникає виражений головний біль, порушення мовлення, свідомості, стаються паралічі в кінцівках, дитину судомить.

Прогнози та наслідки інсульту у дітей зазвичай невтішні: порушення мозкових функцій і, як наслідок, органічне ураження центральної нервової системи на тривалий час. А це – парези кінцівок, епілепсія, обмеження розумових здібностей, порушення функцій мислення, пам’яті, уваги, мовлення.

Шановні батьки, не ігноруйте скарг дитини на головний біль! Будьте особливо пильними, коли в дитини напади головного болю супроводжуються нудотою, блювотою, коли спостерігається у вашої малечі тимчасове обмеження рухів у кінцівках та заніміння.   Бо саме  так виявляють себе судинні аномалії.  Буває, що інсульту передують напади мігрені, які також пов’язані з аномалією судин.

Вчасно звертайтеся до фахівця, тоді уникнете багатьох небажаних наслідків. Будьте уважними одне до одного, до наших дітей, бо тільки спільними зусиллями ми зможемо гарантувати їм здоров’я.  Щоб уникнути інсульту ведіть активний здоровий спосіб життя, уникайте стресових ситуацій, позбудьтеся шкідливих звичок, раціонально харчуйтеся.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+