Вакцинація рятує життя Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Вакцинація рятує життя

З 24 по 30 квітня в Україні проходить тиждень імунізації, який під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться на підтримку Європейського тижня імунізації. В цьому році заходи  проводяться  під гаслом:  «Попередити. Захистити. Щепити!».

Головною метою заходів  цього року – є всеохоплююче інформування населення про важливість вакцинації, як найбільш ефективного інструменту захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни.

Ця подія присвячена «героям вакцинації» – людям, які виконують величезну роботу із захисту життів людей, усім не байдужим до питань імунізації – медичним працівникам  що  проводять щеплення, батькам які вакцинують своїх дітей.

Інфекційні хвороби небезпечні своїми ускладненнями і можуть призвести до інвалідності та загрози  життю.  Імунізація – це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, шляхом введення  вакцини, яка стимулює власну імунну систему організму до захисту від відповідної інфекції або хвороби.

Оскільки здоров’я населення – всіх разом і кожного окремо – залежить від рівня охоплення  вакцинацією в країні, то задля формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації населення досягав не менше 95%.

Протягом останніх кількох років в Україні питання вакцинації постало вкрай гостро. Рівень вакцинації критично низький, та найчастіше лише спалахи захворювань спонукають українців зробити щеплення собі та членам своєї родини.

На сьогодні вакцинопрофілактика визнана одним з найбільш дієвих і ефективних заходів у галузі охорони здоров’я з усіх існуючих нині та є важливим інструментом забезпечення епідеміологічного благополуччя населення. Крім того, вакцини призначаються здоровим людям, щоб не допустити захворювань та ускладнень, саме тому інвестиції держави в вакцинацію – найбільш обґрунтовані, як з медичної, так і з економічної точки зору.

Планова імунізація з перших днів життя забезпечує шанс бути здоровим. Згідно календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться 10 обов’язкових щеплень проти дифтерії, коклюшу, правця, туберкульозу, вірусного гепатиту ”В”, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту  (http://moz.gov.ua/article/immunization/kalendar-profilaktichnih-scheplen).

Імунізація щороку рятує 3 мільйони життів, з них 1,5 мільйона – це діти.

Не будьте байдужими та безпечними до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей. Дізнавайтеся більше про вакцинацію у лікарів, вакцинуйтеся самі та робіть щеплення своїм дітям.

Залишити відповідь

Ваш email не буде опубліковано. Required fields are marked *

Search

+