В лікарні проведено заняття в рамках «Школа цукрового діабету»

В лікарні проведено заняття в рамках «Школа цукрового діабету»

З метою проведення широкої інформаційної кампанії, спрямованої на обізнаність, що з цукровим діабетом можна активно жити, дотримуючись певних правил – 13 грудня поточного року для батьків та інших зацікавлених осіб на базі відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді» проведено заняття в рамках «Школа цукрового діабету».

Головна мета занять – навчити пацієнтів та їх батьків контролювати захворювання, задля зниження ризиків хронічних ускладнень; інформування щодо наявності та  шляхів отримання необхідних лікарських засобів.

В лікарні проведено заняття в рамках «Школа цукрового діабету»

Заняття провели головний позаштатний дитячий ендокринолог департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради, дитячий лікар-ендокринолог вищої кваліфікаційної категорії КУ «ЗМБДЛ № 5» Токарева Н.Я. та практичний психолог відділення медичної допомоги підліткам та молоді Махончук А.С., за участю понад 20 батьків, дітей хворих на цукровий діабет з різних районів м. Запоріжжя.

Головний позаштатний дитячий ендокринолог департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Токарева Н.Я. ознайомила присутніх із заходами, що проводяться та плануються проводитися надалі задля  забезпечення даної категорії необхідними медикаментами,   зокрема,  щодо забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет, необхідними ліками і засобами самоконтролю.

Особливу увагу, психолог Махончук А.С. звернула на складнощі, які виникають у родині, коли на цукровий діабет хворіє дитина. Дуже важливо, щоб дорослі мали внутрішній стержень і підхід до того, як змінити свій спосіб життя, стати для дитини прикладом та підтримати її процес адаптації та усвідомлення своєї хвороби.

Цукровий діабет у дітей має відмінні від дорослих симптоми захворювання. Його особливість у тому, що він може перебігати «під маскою» гострого живота, інфекційних захворювань, аденовірусної інфекції. Виділяють цукровий діабет типу 1 і  типу 2. У 98%  захворівших дітей діагностують діабет  типу 1 і лікується він лише за допомогою інсуліну.

В лікарні проведено заняття в рамках «Школа цукрового діабету»У місті Запоріжжі проживають близько 200 дітей, які хворіють на цукровий діабет. Наразі всі вони забезпечені в повному обсязі інсуліном та необхідними матеріалами для вимірювання цукру крові за рахунок державного та міського  бюджету.

Керувати діабетом, а саме призначати лікування, рекомендувати режим харчування та режим дня, фізичні навантаження індивідуально для кожної дитини може тільки лікар, враховуючи фізичний стан дитини, результати досліджень рівня цукру крові тощо.  

На заняттях присутні отримали кваліфіковані відповіді на всі запитання від фахівців та  корисну друковану інформацію. За результатами заняття вирішено такі зустрічі проводити систематично – щокварталу.

У разі, якщо виникають проблемні питання щодо забезпеченості, отримання  препаратів інсуліну, звертайтеся, будь-ласка до головного позаштатного дитячого ендокринолога департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради за тел.: (061) 224 93 76.

Питання щодо покращення якості надання медичної допомоги, у т.ч. робота з питань профілактики захворювань та їх ускладнень серед дитячого населення – є пріоритетним у роботі фахівців лікарні.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *