Увага! Поради психолога Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Увага! Поради психолога

Багато хто з Вас чув про такі поняття, як «токсичні» люди чи «токсичні відносини» і навіть такі люди є серед Вашого оточення. «Токсичні»  люди або отруйні люди викрадають не тільки Ваш вільний час, але й дестабілізують Ваш емоційний стан. Після спілкуванням з такими людьми залишається відчуття дискомфорту та емоційне спустошення, хочеться прийняти душ або провітрити приміщення…

Які все ж таки вони «токсичні» люди, та як їх розпізнати серед інших?

– вони постійно скаржаться на свою тяжку долю, на свої проблеми зі здоров’ям, на своє невезіння у всьому;

– в них у всьому винен хтось, але не вони самі;

– вони дуже заздрять іншим та ревниві;Увага! Поради психолога Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

– вони маніпулюють іншими людьми для задоволення власних потреб;

– вони люблять повчити Вас, як краще, вказують на Ваші помилки;

– вони все перебільшують, в них у весь час у житті то драма, то трагедія, то конфлікт;

– вони мають якусь залежність (від алкоголю, від азартних ігор, від солодощів, від людей тощо);

Цей список, на жаль можна продовжити, але Ви звісно впізнали серед нього своїх рідних, знайомих  чи можливо навіть самих себе.

Як правильно поводитися  з  «токсичними» людьми?

  1. Встановити особисті кордони – це головна рекомендація при розмові з такими людьми. Встановіть кордон для себе, свої принципи та закони щодо своїх бажань та інтересів, твердо їх дотримуйтесь, думайте про себе.
  2. Направляйте діалог у конструктивне русло – ведіть бесіду коректно, не перебивайте, а потім коли співрозмовник закінчить задайте питання, наприклад «Вибачте, але не могли б Ви повторити те, що хочете мені сказати, тільки більш спокійним тоном, бо я через Ваші бурхливі емоції прослухала що Ви зараз говорили».
  3. Говоріть «ні!» – якщо Ви чогось не хочете, не бійтесь сказати «ні» або «я не хочу», це нормально чогось не хотіти та таким чином захищати себе. Та якщо відмовити буде важко, зробіть тайм-аут, зосередьте увагу на побутовій дрібниці наприклад «В тебе ручка впала», або «В тебе шнурівка розв’язалася» та вийдіть з фізичного простору «токсичної» людини на декілька кроків, або виставте руки перед собою, для усунення психологічного впливу.
  4. Викиньте з голови «токсичне» сміття – ви не в змозі 100 % змінити поведінку «токсичної» людини, але ви можете контролювати думки про цю людину. Якщо Ви зловили себе на думці про «токсичну» людину або її «токсичні» фрази, пожалійте свій мозок, зупиніть потік своїх нав’язливих думок, скажіть собі «Стоп!» та переключіть свою увагу на якусь приємну картинку зі свого життя, яка викликає в Вас посмішку та радість, формуйте в себе звичку до позитивного мислення.

Та пам’ятайте, що ми стаємо схожими на тих людей, з якими спілкуємося, тому обирайте своє оточення самі, бо воно впливає на Ваше життя!

 

Автор статті: психолог вищої категорії неврологічного відділення Вєсєлова Т. Ю.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+