Ургентна сонографія в практиці лікарів анестезіологів

З 10 по 12 січня поточного року на базі КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР для дитячих лікарів анестезіологів проведено тематичний семінар «Ультразвукова діагностика в практиці анестезіології та інтенсивної терапії».

Заняття з лікарями провела асистент кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії інституту післядипломної освіти Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Скільска Лілія Василівна.

На практичному семінарі розглянуті питання та відпрацьовані навички ургентної сонографії легень при гострій респіраторній недостатності (BLUE-протокол) та ургентної сонографії при травмах (FAST протокол). З лікарями відпрацьовано техніку виконання, сонографічні ознаки патологій, зони досліджень та інші.

Крім того, розглянуті основні принципи та переваги використання методів діагностики, сонографічні профілі (ознаки) та алгоритм їх застосування.

Основна мета BLUE та FAST протоколу – швидка оцінка стану пацієнта, з метою визначення тактики лікування. Цінність методів полягає в їх простоті та швидкості. BLUE та FAST протокол дозволяють отримати основну, діагностичну інформацію при максимальній простоті виконання обстеження за короткий проміжок часу впродовж 3 хвилин (а при деяких патологіях навіть впродовж декількох секунд).

Заняття проведено з метою підвищення професійних знань лікарів, впровадження стандартів європейських протоколів діагностики і лікування захворювань у дітей.

Подібні заходи дають можливість фахівцям лікарні підвищити свій професійний рівень та поділитися своїми здобутками,  впроваджувати провідний досвід колег в стінах лікарні і як наслідок підвищити якість надання медичної допомоги дитячому населенню м. Запоріжжя та Запорізької області.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+