Туберкульоз можна вилікувати!

Туберкульоз можна вилікувати!

24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. В Україні ця недуга забирає щорічно понад 4000 осіб, кожного дня помирають 10 пацієнтів.

Серед хворих на туберкульоз більш як три четверті становлять особи працездатного віку (25-44 роки). Зростає захворюваність на туберкульоз серед дітей віком до 14 років. Крім того, Україна вперше увійшла і досі продовжує бути серед 5 країн світу з найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентий туберкульоз.

Проте, 2018 рік став переломним у подоланні туберкульозу в Україні. Оскільки закупівля ліків проти туберкульозу повністю профінансована державою. Це дозволяє закуповувати в повному обсязі усі препарати та витратні матеріали для діагностики і лікування хворих на туберкульоз, у тому числі з резистентними формами.

В місті Запоріжжі показник захворюваності на туберкульоз залишається на високому рівні. Зріст показника захворюваності на туберкульоз (на 100 тис. населення 2017 р. – 45,9, 2018 р. – 47,0) на 2,4% свідчить про те, що епідемія туберкульозу не зупинена, адже показник епідемічного благополуччя не повинен перевищувати 20,0 на 100 тис. населення.

В Запоріжжі, як і по всій Україні активно впроваджуються новітні методи ранньої діагностики туберкульозу. В найближчий час в КУ «6-а міська клінічна лікарня» м. Запоріжжя з метою дослідження мокротиння у осіб з підозрою на туберкульоз заплановано використання сучасного апарату GeneXpert, який дозволить встановити діагноз туберкульозу протягом 2-4 годин, а також діагностувати мультирезистетні форми туберкульозу.

Що таке туберкульоз? Це інфекційне захворювання. Його викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), що називається також паличкою Коха.

Чим небезпечний туберкульоз? Здорова людина може заразитися туберкульозом, вдихаючи краплини мокротиння, що містять МБТ, які виділяються хворим на заразну форму туберкульозу при кашлі, чиханні, розмові. Найчастіше «страждають» органи дихання. Спочатку хвороба протікає приховано, і людина часто не звертає уваги на тривале погане самопочуття або намагається лікувати «застуду» та «кашель» самостійно. Тому лікування такого хворого розпочинається пізно і вимагає більших затрат часу та зусиль.

При ранньому ж виявленні та правильно проведеному лікуванні людина припиняє виділяти МБТ у навколишнє середовище і нікого не заражає.

Що таке мультирезистентний туберкульоз? Мультирезистентний туберкульоз – це коли збудник туберкульозу виявляється стійким до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів. Цими препаратами є ізоніазид та рифампіцин. Це означає, що ці антибіотики не будуть ефективно діяти та вбивати бактерію.

Основні симптоми захворювання на туберкульоз:

  • кашель понад 2 тижні;Туберкульоз можна вилікувати!Туберкульоз можна вилікувати!
  • підвищена температура тіла понад 7 днів;
  • утруднене дихання;
  • біль у грудях;
  • поганий апетит, постійна слабкість;
  • безпричинна втрата ваги;
  • підвищена пітливість, особливо вночі.

Хто може захворіти на туберкульоз? На туберкульоз може захворіти кожен, більший ризик виникнення захворювання у осіб з послабленим імунітетом внаслідок поганих умов життя або хронічних хвороб та дітей, оскільки їх імунна система не сформована.

Хто може захворіти на мультирезистентний туберкульоз? Резистентними формами частіше хворіють люди, які порушують правила прийому препаратів та рекомендації лікаря, або мали контакти з хворим на резистентні форми туберкульозу.

Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких? Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтесь самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх.

Які дослідження дозволяють встановити діагноз? Основними дослідженнями є огляд у лікаря, мікроскопічне дослідження мокротиння та рентгенологічне обстеження органів грудної клітки. Обсяг дослідження визначає лікар. Ваше завдання – вчасно до нього звернутись.

Щоб не захворіти на туберкульоз виконуйте прості правила: вакцинуйте дітей (БЦЖ), яка дозволить протистояти інфекції, регулярно проходьте профілактичні обстеження, дотримуйтесь правил особистої гігієни, гігієни приміщень, ведіть здоровий активний спосіб життя та вчасно звертайтеся до лікаря.

Діагностику, лікування, динамічне спостереження за хворими на активну форму туберкульозу здійснюють лікарі фтизіатри протитуберкульозної служби міста Запоріжжя, а саме: КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер №1» ЗОР, КУ «Запорізький протитуберкульозний диспансер №4» ЗОР.

Туберкульоз можна вилікувати!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *