Тренінг – навчання з дітьми: «Я керую своїми емоціями»

Уміння контролювати свої емоції – ознака емоційної гнучкості людини. Батькам потрібно з дитинства вчити дітей управляти своїми почуттями. Розпізнати, які емоції відчуває дитина, це можливість встановити емоційний та довірчий контакт з дитиною і через непрості переживання навчити її розуміти себе, вирішувати проблеми не виходячи за межі допустимої поведінки. Допомагаючи дітям справлятися з емоціями батьки розвивають їх емоційну сферу та вчать адекватно проявляти почуття.

Фахівці лікарні з метою розвитку у дітей навичок керування своїми емоціями провели з пацієнтами неврологічного відділення психологічний тренінг: «Я керую своїми емоціями». Практичний психолог Вєсєлова Т.Ю. знайомила дітей з базовими емоціями людини: страхом, соромом, інтересом, радістю, журбою, гнівом, презирством, відразою, здивуванням. Адже володіючи інформацією про них, дитині легше з ними впоратися. Всі підлітки активно розповідали про ситуації із свого життя, в яких вони відчували емоції гніву та страху. Дітям було запропоновано намалювати портрети емоцій незвичайним способом за допомогою асоціацій, уявляючи як би виглядали їх емоції, коли б вони стали якимось предметом чи фантазійним об’єктом. При обговорені діти зрозуміли, що одні і ті ж емоції у різних людей можуть проявлятися по різному. Виконуючи завдання психолога діти дійшли висновку, що страхи є у всіх людей і вони схожі, з одного боку вони допомагають нам вести себе обережно, уникати ризиків та небезпеки, а з іншого саме страхи дають відчуття напруги та поганого настрою.

Психологи радять навчитися їх розпізнавати та позбуватися використовуючи методи саморегуляції. Не потрібно пригнічувати почуття бо вони не зникають, а накопичуються і шукають виходу в неконтрольованих ситуаціях (в образах, бійках, в агресивній поведінці).

На тренінгу діти вчилися позбуватися негативних емоцій випробовуючи на собі деякі способи наприклад: битися надувними кульками у парах, розірвати якусь непотрібну газету чи журнал, зробити з паперу кульки та покидати у стіну, зробити снігопад, намалювати свою злість та інше.

А ще діти пропонували самі використовувати прості та дієві способи саморегуляції: з’їсти щось смачненьке, випити чай, пограти з домашніми улюбленцями, послухати приємну музику, розповісти про свої емоції батькам  або поговорити з психологом.

Уміння контролювати свої емоції робить дітей більш впевненими у собі, стресостійкими та адаптованими в колективі.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+