Тютюн та здоров’я легень

Тютюн та здоров’я легень

За ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я 31 травня в Україні проводиться Всесвітній день без тютюну  за темою «Тютюн та здоров’я легень».

Цей захід проводиться з метою інформування населення щодо небезпечних наслідків від вживання тютюну,  впливу вторинного тютюнового диму на некурців, особливо дітей.

За даними ВООЗ, від вживання тютюну щороку гине понад 7 мільйонів людей, з яких понад 6 мільйонів є результатом безпосереднього вживання тютюну, а близько 890000 випадків – наслідком впливу вторинного тютюнового диму.

Тютюн та здоров’я легеньВдихати тютюновий дим без куріння може здаватися не так страшно, особливо тим, хто курить і вважає, що бере весь «удар» на себе. Але з семи мільйонів людей, які щорічно вмирають від тютюнової епідемії, 890 тисяч не курять. Серед жертв вторинного диму, особливу стурбованість викликає уразливість дітей до вторинного диму. Легені дітей менші за розміром і дихають вони частіше ніж дорослі, а тому вдихають більше шкідливих речовин на кілограм маси тіла, ніж дорослі за таких же період часу. У дітей менш розвинута імунна система і все це разом підвищує вірогідність розвитку інфекційних хвороб, викликаних вторинним димом. Нарешті, у дітей через їх залежний від дорослих стан, менше можливостей уникати дії тютюнового диму, що випускається дорослими.

Вторинний тютюновий дим містить понад 4 тис. хімічних речовин (із них що найменше 250 є шкідливими, а понад 50 викликають рак), тож небезпечного рівня впливу просто не існує. Навіть якщо провітрити накурене приміщення, ці небезпечні сполуки нікуди не зникають. Загрозу несе навіть вторинний дим кальяну і електронних сигарок (вейпів).

Наслідки пасивного куріння у дітей відрізняються від результатів дії тютюнового диму на  дорослих. Якщо у дорослих найзначнішу частину наслідків складають захворювання серцево-судинної системи, то у дітей результати дії тютюнового диму виявляються, перш за все, з боку дихальних органів, а також з боку психічної діяльності та поведінки.

В останні роки в Україні зростає тенденція кидати курити, особливо серед молоді. Переваги здорового способу життя це реалістична і приваблива альтернатива, якою громадяни можуть користуватись впродовж свого повсякденного життя.

Відмовтеся від згубної звички та уникайте з дітьми місць,  де вони піддаються небезпеці пасивного паління. Бережіть себе та своїх дітей!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *