Стережіться кліщів!!! Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Стережіться кліщів!!!

Ось і настала пора відпочинку на природі – свіже повітря, молода рослинність, пікніки, прогулянки… Але ж радість спілкування з природою може зіпсуватись нападом кліщів. Ці кровоссальні комахи небезпечні інфекціями, які вони переносять – кліщовий енцефаліт, бореліоз (або хворобу Лайма), вірусні лихоманки.

Ознаками кліщового енцефаліту є головний та м’язовий біль, озноб, блювота, судоми та можливий розвиток паралічів.

Хворобу Лайма можна сплутати з простудою – початок захворювання – температура та головний біль з’являються через 2 – 3 тижні, коли про укус кліща можна забути. Але, якщо своєчасно не звернутись за медичною допомогою, не розповісти лікарю про укус кліщем та не розпочати лікування, хвороба може перейти в хронічну стадію. А це – ускладнення з боку внутрішніх органів, нервової системи – аж до паралічу.

Перші симптоми захворювань можуть з’явитись від 2–х днів до 2 – 3 тижнів, навіть 2 місяців з моменту укусу кліщем.

Найбільш простий та ефективний спосіб профілактики кліщових енцефалітів, лихоманок, бореліозів – це не допускати присмоктування кліщів. Мандруючи лісовими стежками, парковими доріжками тримайтесь їх середини. Збираючись на прогулянку обробіть шкіру репелентами (але з обережністю, якщо ви алергік). Вдягайте світлий одяг, на якому кліщі помітніші. Бажано, щоб брюки були заправлені в шкарпетки, сорочка мала щільний комір та манжети на рукавах, не забувайте також про головний убор. Під час перебування на природі треба періодично, кожні 30 хвилин проводити само та взаємоогляди. Після повернення додому, уважно огляньте себе, своїх супутників, квіти, ягоди, що принесли, а також домашніх тварин, якщо вони вас супроводжували.

Кліщ присмоктується не відразу, він досить довго переміщується по людині, причому тільки знизу доверху. Кліщ шукає тонку шкіру – за вухом, на шиї, під груддю, в пахових ділянках.

Якщо ж ви виявили кліща, що присмоктався до шкіри, треба його вийняти. Для цього можна за допомогою пінцета акуратно, щоб не відірвати голівку, обертаючи по годинниковій стрілці, вивернути кліща. Або зав’язати навколо кліща, якомога ближче до шкіри вузол з міцної нитки, а потім, розхитуючими рухами вийняти кліща. Якщо голівка все ж відірвалась, за допомогою стерильної разової голки видаліть її, як скапку. Після видалення, обробіть шкіру йодом або спиртом. У випадку появи навколо кліща припухлості, треба звернутись по медичну допомогу. Навіть якщо ви самостійно вилучили або піймали кліща, помість його в ємність з кришкою та доставте в найближче відділення лабораторного центру для мікроскопічного дослідження. Звернення до лікаря педіатра, терапевта або інфекціоніста є обов’язковим. Для профілактики розвитку інфекційного процесу лікар призначить курс антибактеріальної терапії. Лікуванням антибіотиками в даному випадку нехтувати не можна, тому що наслідки для здоров’я можуть бути важкими, навіть трагічними.

Відпочивайте із задоволенням та будьте здорові!

Автор статті: лікар-епідеміолог  Кошель С.М. 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+