Що потрібно знати про грип

Грип – це високозаразне гостре вірусне захворювання з можливістю та ризиком  смерті. Грип має симптоми подібні до ознак інших гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), але набагато небезпечніший своїми ускладненнями. На тлі захворювання можуть виникати незворотні зміни в роботі серцево-судинної, нервової та дихальної систем. Звідси з’являються ускладнення-хвороби серця, судин, пневмонія, менінгіт та ін.

Із початку епідсезону (жовтень 2019 року) в Україні від ускладнень грипу померло дві людини.  У померлих підтверджено грип типу А лабораторно. Випадки зафіксовано 31 грудня 2019 року і 3 січня 2020-го року, померлі  не були щеплені від грипу та  перебували в групі ризику.

В Запорізькій області на першому тижні року (30.12.2019 по 05.01.2020) зареєстровано 6 232 випадків гострих респіраторних інфекцій. Діти від народження до 17 років серед захворілих склали 65,0%. Госпіталізовано 319 осіб, із них 74,2% діти віком до 17 років.

Як можна заразитися вірусом грипу:

– переважно повітряно-краплинним шляхом, тобто внаслідок вдихання дрібних крапель, що містять вірус. Під час кашлю і чхання інфікованої людини віруси можуть поширюватися на відстань до одного метра, тому важливо триматися від людей із проявами грипозної інфекції на відстані. А хворі люди мають прикривати ніс та рот під час кашлю і чхання. Для профілактики грипу та ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекції – це особливо стосується маленьких дітей.

контактним шляхом (рідше), тобто через руки, поверхні предметів, носовички, іграшки тощо, які забруднені вірусами грипу що живуть в зовнішньому середовищі протягом 8 годин. Вірус знищується високими температурами, будь якими миючими засобами та антисептиками. Тому дуже важливі для попередження зараження регулярне та ретельне миття рук миючими засобами, іграшок, посуду,  вологе прибирання та провітрювання приміщень, користування одноразовими носовими хустинками, які після використання необхідно одразу ж викинути.

Симптоми грипу:

  • раптовий початок хвороби;
  • головний біль;
  • ломота у м’язах та суглобах;
  • біль у горлі;
  • підвищення температури тіла до 38 °С і більше;
  • кашель;
  • в окремих випадках — блювота і пронос.

Якщо ж все-таки з’явилися симптоми захворювання, необхідно пам’ятати, що є можливості для зменшення негативних наслідків для здоров’я та життя – якнайшвидше звернутися до лікаря який призначить необхідне лікування.

Нагадуємо: найкраща профілактика грипу — щорічна вакцинація. Імунізація зменшує ймовірність захворіти на грип і ризик серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті від захворювання. 

Пам’ятайте! Хворобу легше попередити ніж лікувати. Неможливо передбачити і уникнути всіх ризикованих ситуацій, але в силах кожного зміцнити свій імунітет дотримуючись правил здорового способу життя і полегшити перебіг захворювання звернувшись своєчасно за професійною допомогою.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+