Про результати 2 сесії навчальної програми в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ

Про результати 2 сесії навчальної програми в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ

В рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» з 14-16 листопада поточного року у м. Дніпро відбулася 2 сесія навчальної програми «Управління змінами в лікарнях в перехідний період ІІ».

Основною метою навчальної програми «Управління змінами в лікарнях в перехідний період ІІ» є покращення компетенції та зміцнення спроможності медичних установ вторинної ланки в Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької та Луганської областях.

У своєму вітальному слові експерт проекту GIZ – Штефан Дрегер, ознайомив присутніх з основними напрямками заходу та зазначив, що основною метою програми є покращення якості надання медичної допомоги населенню та підвищення ефективності функціонування закладів охорони здоров’я.

Провідним консультантом програми є латвійський експерт – Ігорс Трофімовс – директор програми з управління якістю в галузі охорони здоров’я Ризького університету ім. Пауля Страдиня (Рига, Латвія);  директор з розвитку в Ризькій Східній університетській клініці; зовнішній експерт з безпеки пацієнтів та управління якістю Латвійської асоціації економіки охорони здоров’я; національний проектний менеджер програм охорони здоров’я Латвії; ступінь магістра в міжнародній магістерській програмі з оцінки та управління технологіями охорони здоров’я університетів Барселони, Монреаля, Оттави та Католицького університету Риму, – який має практичний досвід впровадження фундаментальних змін в систему організації охорони здоров’я у пост-радянський період.

Участь у навчальній програмі прийняло більше 10 команд з різних областей України, зокрема: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької та Луганської. Місто Запоріжжя на заході представила команда КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарні №5» в складі: головного лікаря – А.Г. Запорожченко, начальника відділу інформаційних технологій та адміністративної діяльності – І.О. Дюжник та лікаря-анестезіолога К.О.Тихоновський.

На сесії учасників ознайомили з міжнародним досвідом вдосконалення безпеки пацієнтів та якості медичної допомоги, основними інструментами планування та управління проектами, методам візуалізації процесів, управлінню якістю, ресурсами та ризиками в медичному закладі, а також іншими питаннями у сфері управляння якості, процесами та проектами.

На практичних заняття команди мали змогу відпрацювати отримані  теоретичні знання, зокрема, побудувати SWOT-аналіз, блок-схему (діаграму)  процесів, визначити ризики і проблемні питання та можливі шляхи їх вирішення  на прикладі свого медичного закладу та інше.

Загалом, отримані нові професійні знання у сфері управління та організації роботи закладів охорони здоров’я, враховуючи досвід провідних країн світу, дозволить вдосконалити організацію надання медичної допомоги дитячому населенню м. Запоріжжя на базі Запорізької міської багатопрофільної дитячої лікарні №5, що є пріоритетним в роботі всіх фахівців лікарні.

Третю сесію навчальної програми заплановано на грудень поточного року. Фінальна сесія з презентацією проектів команд відбудеться у квітні 2019 року. 

Про результати 2 сесії навчальної програми в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ

 

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *