Про актуальні проблеми з питань дитячого харчування Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Про актуальні проблеми з питань дитячого харчування

20 квітня 2018 року у м. Києві відбулася щорічна науково-практична конференція з теми «Актуальні питання дитячої нутріціології». Участь у конференції прийняла завідувач ендоскопічним відділенням, лікар-гастроентеролог Запорізької міської багатопрофільної дитячої лікарні № 5 –  Скалозубова І.Б.

Організатором  заходу виступила «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України», яка є всеукраїнською громадською організацією, заснованою в 2012 році і об’єднує фахівців для створення професійної спільноти для обміну досвідом між її членами та наданням професійної допомоги в лікуванні дитячої гастроентерологічної патології і з впровадженням в практику раціонального лікувально-профілактичного харчування.

Основну увагу на конференції приділено питанням харчування дітей та підлітків, проблемним аспектам профілактичної та лікувальної нутріціології. Нутриціологія — це наука про їжу та харчування, про продукти харчування, про харчові речовини та інші компоненти, що містяться в цих продуктах, про їхню дію і взаємодію, про їхнє споживання, засвоєння, витрачання та виведення з організму, про роль в підтримці здоров’я або виникненні захворювань.

Провідні фахівці України, у своїх доповідях, розглянули актуальні питання щодо проблем харчової алергії та харчової непереносимості, гастроентерологічні прояви алергії та можливості її корекції.

Окрему увагу приділено питанням шлунково-кишкових розладів у дітей, зокрема: диференціальна діагностика абдомінального болю, профілактика та усунення цих розладів. Розглянуто шляхи корекції функціонального закрепу у дітей та патогенетична терапія діарейного синдрому у малюків.

Крім того, за участю психологів, детально розглянуто актуальне питання сьогодення – нервова анорексія у дітей. Ця проблема стосується більш дівчаток, які намагаються схуднути, але не завжди фізіологічним шляхом. Детально розглянуто інформацію щодо перших проявів анорексії у дітей, на що необхідно звертати увагу при оглядах лікарями первинної ланки медичної допомоги.

Покращення якості надання медичної допомоги дитячому населенню є пріоритетними завданнями у роботі спеціалістів КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5». Фахівці лікарні мають достатній досвід виявлення та лікування дітей з проблеми харчової алергії та харчової непереносимості, діагностики та лікування абдомінального болю, нервової анорексії у дітей.

У разі виявлення у Вашої дитини проблем шлунково-кишкових розладів, не зволікайте, а звертайтеся до медичних фахівців за кваліфікованою медичною допомогою!

Автор статті: дитячий лікар-гастроентеролог Скалозубова І.Б.

Про актуальні проблеми з питань дитячого харчування Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+