Правила здорового серця Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Правила здорового серця

Щорічно 29 вересня за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній день серця. Заходи проводяться з метою привернення уваги людей до свого здоров’я, підвищення інформованості населення про серцево-судинні захворювання, фактори розвитку серцевих хвороб та кроки, що допомагають зберегти здоров’я серця.

Серцево-судинні недуги серед інших патологій впевнено тримають лідерство за рівнем захворюваності, інвалідизації та смертності як в Україні так і в усьому світі.

Нині кардіологічні патології «помолодшали»: гіпертонічна хвороба, інфаркти, інсульти все частіше трапляються у досить молодому віці. Сучасні умови навколишнього світу, в яких живуть діти – інформаційні перенавантаження, стресові ситуації, модернізація навчального процесу, вимагають від дитячого організму великого напруження. Це разом із іншими факторами (обмеження фізичних навантажень, використання комп’ютерних технологій, недостатнє освітлення, вимушена робоча поза з неправильно підібраними меблями, неправильне харчування) призводять до функціональних порушень, а згодом до формування органічної патології, що зросла серед дітей на 20%, а контингент дітей – інвалідів збільшився у 2,8 рази.

Захворювання серцево-судинної системи можуть з’явитися у будь-якому віці. Спровокувати їх може як інфекційне захворювання у дитини, так і перенесені хвороби матері під час вагітності. До поширених дитячих захворювань можна віднести: порушення ритму, синдром вегето-судинної дистонії, запальні захворювання серця, вади та аномалії розвитку серця і судин. Найпоширенішими хворобами серцево–судинної системи в підлітковому віці є: пролапс мітрального клапана, порушення ритму, вегето-судинна дистонія та інші.

Батьки, які вважають профілактику цих захворювань у дитини неважливою помиляються. Будь-яке з цих станів вимагає ретельного контролю та обстеження. Тільки правильне лікування і поради лікаря допоможуть побороти недугу на ранній стадії і дозволять уникнути тяжких ускладнень.   

Кроки, що допомагають зберегти здоров’я серця:

  • відмовтеся від шкідливих звичок;
  • приділяйте увагу фізичній активності;
  • дотримуйтесь збалансованого здорового харчування;
  • уникайте стресів та перенавантажень;
  • дотримуйтеся режиму сну та відпочинку;
  • частіше посміхайтеся та радійте життю;
  • своєчасно звертайтеся до лікаря та виконуйте його призначення.

Знайдіть у собі бажання і терпіння почати здоровий спосіб життя, щоб насолоджуватися кожним днем,  навчіть цьому дітей.

Автор статті: фельдшер із санітарної освіти Коваль Т.В.

Правила здорового серця Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+