Пісочна терапія для дітей!

Для багатьох дітей висловити свої думки словами дуже важко, особливо якщо дитина невпевнена у собі, замкнута, боязлива та тривожна, якщо у неї конфлікти у родині, школі. Такі діти потребують психологічної допомоги з використанням технік активної уяви, для того щоб надати своїй травматичній ситуації видиму форму. Одна з таких технік – пісочна терапія, яка базується на роботі з підсвідомістю дитини. При контакті з піском відбувається своєрідне занурення у несвідоме. Створення «пісочних» ситуаційних композицій сприяє творчому регресу, робота з піском трансформує свої негативні емоції та відчуття дитини, знімає напругу. Перш ніж вони зрозуміють, що роблять, їх руки починають сіяти пісок, будувати тунелі, гори, замки, а якщо до гри додати мініатюрні фігурки та іграшки, то на піску з’являється цілий світ що оточує дитину, розігруються життєві драми при цьому негативні думки вивільняються і стан дитини стабілізується. Техніка пісочної психотерапії дає можливість дитині програти свою  конфліктну ситуацію в процесі гри та знизити хвилювання пов’язані з нею. Крім того, створюючи свій світ на піску дитина не боїться щось змінити, поламати старе й збудувати нове, що підвищує її самооцінку, розвиває творчі здібності. допомагає розвинути емоційний інтелект, мовлення, увагу та логічне мислення, покращує стосунки в родині та  школі.

Практичний психолог неврологічного відділення лікарні Весєлова Т.Ю. активно використовує в своїй практиці з дітьми арт-терапію (метод зцілення за допомогою творчості), яка включає різні техніки зокрема і ігри з різними видами піску. Пісочна терапія (Sandplay) – одна з форм психотерапії, яка виникла в рамках аналітичної (юнгіанської) психотерапії (проективна методика). Методика пісочної терапії полегшує фахівцям розуміння емоційних станів дитини, вона є одночасно діагностичним та терапевтичним інструментом.

За допомогою пісочної терапії вирішуються внутрішні проблеми, успішно корегується дитяча агресія і тривожність, знімаються емоційне напруження, невпевненість і страхи, створюються позитивні установки і підвищується самооцінка дитини.

Така арт-терапевтична методика роботи з дітьми в відділенні допомагає піклуватися про їх душевний, емоційний стан та активізувати можливості самозцілення, які закладені у дитячій психіці.

 

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+