Підсумки роботи лікарні за 2017 рік Міська дитяча лікарня №5

Підсумки роботи лікарні за 2017 рік

28 лютого поточного року  в конференц-залі лікарні відбулася медична рада про підсумки діяльності лікарні за 2017 рік. Участь у заході прийняли керівники, фахівці структурних підрозділів лікарні, представники кафедр Запорізького державного медичного університету: кафедри дитячих хвороб ФПО – завідувач, професор – Боярська Л.М.; кафедри дитячої хірургії та анестезіології – кандидат медичних наук, доцент – Лятуринська О.В. та  кафедри   факультетської педіатрії, доцент медичних наук – Шумна Т.Є.

Головний лікар Запорожченко А.Г. ознайомив присутніх з основними показниками роботи лікарні за 2017 рік, зокрема, лікувально-діагностичної, планово-економічної, фінансової та господарчої діяльності.

У звітному періоді зусилля колективу були спрямовані на підвищення якості надання медичної допомоги дитячому населенню, впровадження нових методів діагностики та лікування, підвищенню кваліфікації лікарів та середніх медичних працівників.

Надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню в умовах лікарні забезпечується потужним кадровим потенціалом.  44-46%  медичного персоналу лікарні атестовані з присвоєнням вищої атестаційної категорії.

У 2017 році через приймальні пости відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги надано медичну допомогу понад 30 тис. дітям. З них госпіталізовано понад 15 тис. дітей, з яких 66% – хворі соматичного профілю та 34% – хірургічного профілю.

У відділенні планової та екстреної хірургії щороку проводиться близько 3,5 тис. оперативних втручань, з них майже 50% – невідкладні стани. В лікарні широко застосовуються ендоскопічна апаратура при проведені хірургічних втручань. Кількість малоінвазівних втручань щороку становить 300-400 втручань, що становить 40% від усіх операцій на черевній порожнині у дітей.

На базі лікарні функціонує відділення анестезіології – інтенсивної терапії та хронічного діалізу, яке є єдиним у Південно-Східному регіоні України з проведення гострого та хронічного гемодіалізу дітям.

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених є єдиним відділенням такого профілю в місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги. Спеціалізована медична допомога надається не лише в стінах лікарні, а й при термінових викликах лікарів-консультантів у лікувальні заклади міста. При відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених функціонує виїзна консультативна бригада інтенсивної терапії для допомоги  новонародженим у пологових будинках. Щороку бригадою обслуговується до 380 викликів на транспортування важкохворих дітей, з яких 48-54% новонароджених першої доби життя.

Параклінічні служби лікарні представлені клініко-діагностичною лабораторією,  бактеріологічною лабораторією, відділенням функціональної діагностики, рентгенологічним відділенням, відділенням відновного лікування, ендоскопічним відділенням.

У 2017 році клініко-діагностичними відділеннями лікарні проведено: понад 900 тис. клініко-діагностичних досліджень, більше 78 тис. бактеріологічних досліджень, майже 76 тис. функціональних досліджень (УЗД, ЕКГ, ЕХО-ЕГ, РЕГ, ЕЕГ та ін.) та близько 14 тис. рентгенологічних досліджень.

За результатами реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази запорізьких медичних установ, протягом 2016-2017 років лікарню дооснащено сучасним  медичним обладнанням, а саме: апаратами штучної вентиляції легенів, системами рентгенівськими APPOLO та Calypso F, проявною машиною AGFA, моніторами пацієнта, системами обігріву новонароджених, реанімаційними системами для новонароджених та іншим медичним обладнанням. Також, за кошти місцевого бюджету автотранспорту службу лікарні поповнено новими автомобілями ЗАЗ VIDA.

Завдяки тісній співпраці соціально відповідального бізнесу та міської влади, в лікарню за кошти ПАТ МК «Запоріжсталь» придбано новий сучасний реанімобіль на базі Peugeot Boxer та за кошти місцевого бюджету його оснащено транспортним кувезом.

При фінансовій підтримці депутатського корпусу Запорізької обласної ради в лікарню придбано сучасний ультразвуковий апарат експертного класу MyLab Seven eHD.

За рахунок благодійних внесків придбані медикаменти, медичне та немедичне обладнання, м’який інвентар, будівельні матеріали для підтримання в належному стані відділень лікарні.

Покращення якості надання медичної допомоги дитячому населенню м. Запоріжжя та Запорізької області, впровадження нових сучасних методів лікування є пріоритетними в роботі фахівців КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5».

Підсумки роботи лікарні за 2017 рік Міська дитяча лікарня №5

Залишити відповідь

Ваш email не буде опубліковано. Required fields are marked *

Search

+