Підсумки науково-практичної конференції з міжнародною участю «Інноваційні напрямки розвитку лабораторної медицини» Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Підсумки науково-практичної конференції з міжнародною участю «Інноваційні напрямки розвитку лабораторної медицини»

У Києві завершила свою роботу Науково-практична конференція з міжнародною участю «Інноваційні напрямки розвитку лабораторної медицини».

Конференція проводилася 17-18 жовтня 2017 в рамках Х ювілейної Міжнародної виставки LABComplEX-2017 Всеукраїнською асоціацією клінічної хімії і лабораторної медицини (далі – ВАКХЛМ), кафедрою клінічної лабораторної діагностики Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Технічним комітетом зі стандартизації 166 «Клінічні лабораторні дослідження та системи для діагностики in vitro», за сприяння Міністерства охорони здоров’я України.

Участь в заході прийняло понад 1000 фахівців в області лабораторної діагностики з усіх регіонів України, у т.ч. і фахівці КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5», а також провідні фахівці з Польщі, Німеччини, Китаю та ОАЕ.

На пленарних засіданнях особливу увагу приділено світовому і європейському досвіду щодо впровадження системи якості в медичних лабораторіях, ознайомлено з перевагами роботи такої системи для лабораторій, лікарів і пацієнтів та наголошено на необхідності такого впровадження в медичних лабораторіях. Також обговорені питання сучасних вимог до точності результатів клінічних лабораторних досліджень.

Віце-президент ВАКХЛМ, доцент кафедри судово-медичної токсикології та клінічної біохімії Харківської медичної академії післядипломної освіти Проценко В.М. доповів про досвід апробації рекомендацій щодо вимог до точності результатів клінічних лабораторних досліджень в Україні, що дозволить більш ефективно і точно оцінювати якість зазначених результатів.

Актульним наразі є обговорення наявного досвіду централізації проведення клінічних лабораторних досліджень в Україні і в світі. Завідувач лабораторією Консультативно-діагностичного центру з обслуговування дитячого населення Дарницького району м.Києва Редько Н.О. доповіла про основні проблеми, з якими стикаються при цьому медичні лабораторії Києва, головні «за» і «проти» централізації, а також підкреслила, що централізація є єдиним можливим шляхом розвитку лабораторної медицини в умовах реформування вітчизняної охорони здоров’я.

Надзвичайно важливим для вітчизняних фахівців галузі лабораторної медицини був міжнародний обмін досвідом з формування процесів діяльності медичних лабораторій в світлі вимог міжнародних стандартів. Так, головний спеціаліст з управління якістю компанії ALAB-laboratoria (м.Варшава, Польща) Уршуля Вент поділилася досвідом впровадження в свою діяльність міжнародного стандарту ISO 15189, медичний директор відділу «преаналітичного системи регіону ЕМА» (м Дубаї, ОАЕ) д-р Сумедха Сахни доповіла про проблеми забезпечення економічної ефективності стандартизації та підвищення якості преданалітіческого етапу клінічних лабораторних досліджень, фахівець-експерт Siemens Healthineers (Німеччина) Йозеф Рігельхофер розповів про нові підходи до повної автоматизації досліджень в медичних лабораторіях, а експерт з гематологічної продукції і контролю якості «Sysmex Europe GmbH» (Німеччина) Моніка Гьоманн зазначила особливості забезпечення якості гематологічних досліджень.

Також, корисним було обговорення клінічних та економічних аспектів сучасної діагностики критичних станів, підходів до лабораторного моніторингу антикоагулянтної терапії, молекулярної алергодіагностика, планування і контролю технологічних процесів банків пуповинної крові.

Головним висновком дискусії на конференції стало формування єдиної платформи дій і консолідованих зусиль в кожному регіоні України, спрямованих на доступність і якість лабораторних досліджень.

Автор статті: завідувач клініко-діагностичної лабораторії – лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії, головний міський позаштатний лікар-лаборант у дитячій мережі Крахмальова Л.В.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+