ОЧІ – ВІКНО У СВІТ Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

ОЧІ – ВІКНО У СВІТ

Очі – це не тільки дзеркало душі, але і важливий орган, за допомогою якого людина може бачити навколишній світ. 90% інформації людина отримує за допомогою органу зору.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно близько 7 мільйонів людей у світі повністю втрачають зір. Серед них майже 500 тисяч – діти, тобто щохвилини зір втрачає одна дитина.

Широке значення у боротьбі за здоров’я дітей має охорона зору, попередження й лікування захворювань і травм ока, профілактика сліпоти й слабобачення, зниження рівня інвалідності.

У 90% випадків причиною сліпоти і слабобачення є вроджені і спадкові захворювання очей. Іноді очні симптоми передують розвитку важких захворювань усього організму, тому огляд офтальмолога допомагає діагностувати такі захворювання на ранніх стадіях або навіть до появи їх ознак (захворювання ендокринної, нервової системи тощо). Проблеми  із зором з’являються у дітей ще до школи, а коли вони йдуть до школи, їх зір піддається ще більшим випробуванням. Комп’ютери і телевізор, постійне перебування в приміщеннях з лампами штучного світла, малорухливий спосіб життя та багато інших факторів призводять до порушень зору з самого дитинства.

З метою профілактики виникнення зниження гостроти зору лікарями-офтальмологами  поліклінічного підрозділу КУ «ЗМБДЛ №5» систематично проводиться робота щодо перевірки гостроти зору у дітей та заходи, направлені на профілактику порушень зору.

За результатами проведеної роботи у листопаді поточного року, гостроту зору перевірено у 1260 школярів перших класів 14 учбових закладів Хортицького району, з них у 15 % – виявлені порушення гостроти зору. Також, серед учнів проведено низку інтерактивних занять та бесід з питань гігієни та профілактики зору: «Очі – вікно у світ».

На жаль, падінню зору у школярів рідко вдається запобігти. Проте, мінімізувати фактори негативного впливу на зір можливо. Кращим методом профілактики є правильна організація робочого місця в комплексі з правильним тренуванням і відпочинком. 

Для профілактики порушень зору потрібно дотримуватись наступних правил:

 • очам потрібний відпочинок та здоровий сон;
 • роботу за комп’ютером/планшетом, перегляд телевізора або читання потрібно переривати через кожні 20-40 хвилин;
 • під час читання, письма або іншої роботи предмети необхідно розміщувати за 30-35 см від очей;
 • не забувайте про правильне освітлення робочого місця – світло має падати зліва;
 • бережіть очі від травм;
 • дотримуйтесь збалансованого харчування, багатого на білки і вітаміни.

Також не забувайте проходити планові огляди в лікаря-офтальмолога. Адже рання діагностика і профілактика – запорука збереження зору.

За більш детальною інформацією щодо профілактики порушень зору у дітей можна ознайомитися в розділі «Новини» на веб-порталі лікарні: http://www.zmdl5.zp.ua/profilaktika-porushen-zoru-u-ditej/.  

Якщо дитина почала жмуритися або скаржиться на пощипування в очах, очі почервоніли – це привід для консультації у лікаря-офтальмолога. 

Кабінет охорони зору відділення відновного лікування КУ «ЗМБДЛ № 5» здійснює профілактичну роботу та лікування дітей з порушенням зору. Графік  роботи «Кабінет охорони зору»:

– понеділок, середа:  з 14-00 до 17-00;

– вівторок, четвер, п’ятниця:  з 8-00 до 11-00.

ОЧІ – ВІКНО У СВІТ Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеОЧІ – ВІКНО У СВІТ Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+