Обережно – кліщі! Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Обережно – кліщі!

Пора відпочинку на природі настала та разом з цим, розпочинається сезон активності кліщів. Ці кровоссальні комахи небезпечні інфекціями, які вони передають – бореліоз або хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, вірусні лихоманки та інші.

Варто зазначити, стійке потепління ще не настало, а в поточному році в Запоріжжі уже зареєстровано більше 56 випадків звернень громадян з приводу укусів кліщів.

На території нашого регіону зустрічаються 6 видів кліщів, у тому числі один вид – специфічний переносник хвороби Лайма.

Запоріжцям варто бути обережними,  нещодавно у Запоріжжі зафіксували перше інфекційне захворювання у цьому сезоні – хворобу  Лайма, за даними Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України (http://www.oblses.zp.ua).

Обережно – кліщі! Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеХвороба Лайма — це природно-осередкова інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів. Хворобу передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

Хворобу Лайма можна сплутати з простудою – початок захворювання – температура та головний біль з’являються через 2 – 3 тижні, коли про укус кліща можна забути. Але, якщо своєчасно не звернутись за медичною допомогою, не розповісти лікарю про укус кліщем та не розпочати лікування, хвороба може перейти в хронічну стадію. А це – ускладнення з боку внутрішніх органів, нервової системи – аж до паралічу.

Ознаками кліщового енцефаліту є головний та м’язовий біль, озноб, блювота, судоми та можливий розвиток паралічів.

Найбільш простий та ефективний спосіб профілактики кліщових енцефалітів, лихоманок, бореліозів – це не допускати присмоктування кліщі, а саме:

  • мандруючи лісовими стежками, парковими доріжками тримайтесь їх середини;
  • збираючись на прогулянку обробіть шкіру репелентами (але з обережністю, якщо ви алергік);
  • вдягайте світлий одяг, на якому кліщі помітніші, бажано, щоб штани були заправлені в шкарпетки, сорочка мала щільний комір та манжети на рукавах, не забувайте також про головний убір;
  • під час перебування на природі треба періодично, кожні 30 хвилин проводити само- та взаємо- огляди;
  • після прогулянки:
    •  уважно огляньте себе, своїх супутників, квіти, ягоди, що принесли, а також домашніх тварин, якщо вони вас супроводжували;
    • ретельно змийте репеленти.

Обережно – кліщі! Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеКліщ присмоктується не відразу, він досить довго переміщується по людині, причому тільки знизу доверху. Кліщ шукає тонку шкіру – за вухом, на шиї, під груддю, в пахових ділянках.  Якщо ж ви виявили кліща, що присмоктався до шкіри, треба його видалити.

Щоб видалити кліща, що присмоктався, необхідно пінцетом обережно захопити його біля основи хоботка, як можна ближче до тіла, розхитуючими  рухами витягнути його. Ранку обробити перекисом водню, а потім спиртовим розчином йоду. Не можна різко висмикувати або роздавлювати кліща.

Обережно – кліщі! Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеЯкщо вам не вдалося видалити кліща самостійно, або його частина залишилася під шкірою, необхідно звернутися до найближчого лікувального закладу, травмпункту.

Навіть якщо ви самостійно вилучили кліща, треба помістити його в ємність з кришкою та відправити в найближче відділення лабораторного центру для мікроскопічного дослідження, визначення виду та ступеня безпеки (вул. Рекордна 25, вул. Миру 1б,  тел.: 707 26 92).

Звернення до лікаря педіатра/терапевта або  інфекціоніста при укусі кліща є обов’язковим.

Звернутись ви можете в лікувальний заклад за місцем проживання або в Запорізьку обласну інфекційну клінічну лікарню вул. Гвардійська 142.

Відпочивайте безпечно та будьте здорові!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+