Новий портативний прилад для дослідження слуху новонароджених

Новий портативний прилад для дослідження слуху новонароджених

Інфекційно-боксованоне відділення недоношених новонароджених дітей цілодобово надає спеціалізовану, висококваліфіковану медичну допомогу передчасно народженим дітям міста Запоріжжя, які переведені з пологових будинків, перинатального центру, відділень анестезіології та інтенсивної терапії медичних установ міста, новонароджених з масою тіла від 500 гр., гестаційним віком від 22 тижнів. Щороку в зазначеному відділенні отримують медичну допомогу понад 300  новонароджених.

Новий портативний прилад для дослідження слуху новонародженихОднією з серйозних проблем у недоношених дітей є порушення слуху. Виявлення порушень слуху у немовлят – досить складне завдання, оскільки традиційні суб’єктивні методи тестування тут не підходять. Із кожної тисячі новонароджених — 3 дитини народжується з проблемами із слухом, а у дітей, яким проводилась інтенсивна терапія, статистика гірша: у 20-40 випадках з 1000 новонароджених розвивається глухота або виражене порушення слуху. Наявність будь-яких порушень з боку слухового апарату негативно позначається на розвитку мовного апарату і подальшої адаптації дитини в навколишньому світі. Тому своєчасне виявлення подібних патологій допомагає вчасно вжити заходів і не допустити розвиток глухоти. Якщо зниження слуху діагностовано в перше півріччя життя та до 6-місячного віку у дитини досягнуто адекватне звукопідсилення, то психоемоційний і мовний розвиток малюка не буде відрізнятися від розвитку однолітків без патології.

Існуючі методи суб’єктивного дослідження слуху для новонароджених дітей малоефективні, адже реакцію малюка на різні звуки важко правильно оцінити. Тому в сучасній медицині розроблена методика отоакустичної емісії (ОАЕ), що дозволяє отримати об’єктивні дані. Сьогодні вона практикується в усьому світі.

Завдяки благодійному фонду «СВІЧАДО» у відділенні з’явилася можливість виявлення порушень слуху у новонароджених дітей на новому портативному приладі – R140 Resonance.Новий портативний прилад для дослідження слуху новонароджених

R140 Resonance – це компактний автоматичний апарат, що  дозволяє швидко та точно виявити дефекти слуху у маленьких пацієнтів. Процедура обстеження дуже проста та займає кілька хвилин. Діти обстежуються в стані спокою або фізіологічного сну, результати обстеження виводяться на екран приладу у вигляді графіку. При отриманні позитивного результату на екрані приладу висвічується напис «Пройшов». Якщо в результаті обстеження результат не був досягнутий, на екрані з’являється напис «Ні».  Отримані результати роздруковуються і фіксуються в історіях хвороби дітей. Діти, які не пройшли тест, одержують рекомендації щодо  подальшого аудіологічного дослідження.

Раннє виявлення порушень слуху дозволяє своєчасно і правильно вибрати тактику лікування і реабілітації дитини. Це безцінний шанс для дітей зі зниженим слухом стати повноцінними членами суспільства.

Дякуємо благодійному фонду «СВІЧАДО» за надане обладнання R140 Resonance, завдяки якому новонароджені діти отримають своєчасну діагностику та успішне лікування.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *