Нове обладнання для реанімації новонароджених Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Нове обладнання для реанімації новонароджених

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених є єдиним відділенням такого профілю в місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги. При зазначеному відділенні функціонує виїзна консультативна бригада інтенсивної терапії для допомоги новонародженим у пологових будинках. Щороку бригадою обслуговується до 380 викликів на транспортування важкохворих дітей, з яких 48-54 % новонароджених першої доби життя. 

Щороку у відділенні проходять лікування понад 200 новонароджених м. Запоріжжя, з яких близько 44% – недоношені. Більша частина дітей (65%), які знаходяться у відділенні – в критичному стані, мають вроджені вади розвитку, судоми, гемодинамічні порушення, дихальні розлади, тяжкі вроджені інфекції, тяжкі жовтяниці, пологові травми вірусні інфекції  та інше.

Виходжування таких новонароджених вимагає застосування високотехнологічного медичного обладнання, зокрема, інкубаторів для новонароджених.

Завдяки реалізації міської програми по оновленню матеріально-технічної бази запорізьких медичних установ, за кошти місцевого бюджету, відділення дооснащено 2 сучасними інкубаторами для новонароджених (Termokare Vita).

Це спеціальне медичне обладнання, яке завдяки своїм функціональним можливостям забезпечує необхідні умови для збереження життєвих функцій новонародженого, контроль особливих умов для виходжування таких дітей, у т.ч. температури тіла і середовища, вологості та подачі кисню. Також, за допомогою однієї з функцій інкубатору можливо контролювати діяльність всіх життєво важливих функцій немовляти в графіках і цифрах. Сучасні кувези є більш технологічні, мають автоматичні системи регуляції, моніторингу, стану самого кувезу, є більш зручними у використанні.

Збереження оптимальної температури для передчасно народжених та хворих дітей вкрай важливо не тільки для виживання, а й для подальшого повноцінного розвитку новонароджених.

05 вересня поточного року ознайомитися з роботою нового медичного обладнання у відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» завітали заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолій Пустоваров та директор департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова.

Придбання для відділення анестезіології інтенсивної терапії новонароджених дітей нових сучасних інкубаторів для новонароджених дозволить зберегти життя та здоров’я багатьох немовлят, у т.ч. і передчасно народжених, зробити роботу медичного персоналу більш ефективною і зручною та дасть можливість надавати екстрену інтенсивну медичну допомогу новонародженим на більш сучасному рівні.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+