Міжнародний день дітей, хворих на рак

15 лютого – Міжнародний день дітей, хворих на рак. Цей день відзначається з 2003 року у понад 40 країнах світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Основна мета цього дня – звернути увагу суспільства на проблеми онкохворих дітей,  покращити інформування населення з питань дитячої онкології.

За показниками смертності від злоякісних новоутворень дітей Україна займає 5 місце в Європі, що свідчить про суттєві проблеми у виявленні, обліку та надані медичної допомоги дітям із злоякісними пухлинами. Злоякісні новоутворення дитячого віку посідають 7 місце у структурі дитячої інвалідності. Перше місце займають лейкози (33%), друге – злоякісні новоутворення головного мозку та інших відділів нервової системи (19%),  на третьому – лімфоми (13%).

Онкологічна патологія у дітей має суттєві відмінності від такої у дорослих і значно легше піддається лікуванню при ранньому виявленні.

Не слід забувати, що рак у дорослої людини здебільшого є наслідком її способу життя, харчування, умов праці тощо. Дитячі ж пухлини найчастіше уроджені, їх закладення у плода відбувається ще в утробі матері. Тому виникнення пухлини у дитини зумовлюється станом здоров’я її батьків перед зачаттям, їх шкідливими звичками, їх харчуванням, умовами життя і праці.

Будь-якої профілактики онкологічних хвороб у світі немає, тому на першому плані має бути турбота про здоров’я.

Дитині необхідне здорове збалансоване харчування, повноцінний сон, зведене до мінімуму спілкування з комп’ютером та мобільним телефоном, регулярні прогулянки на свіжому повітрі та профілактичні огляди у лікаря з обов’язковим лабораторним обстеженням.

Онкологічну хворобу дитини виявити складно, тому батьки повинні буди уважними до змін, що виникають у дитини та своєчасно звернутись за медичною допомогою до фахівців.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+