Лікарня отримала новий сучасний реанімобіль для транспортування новонароджених Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Лікарня отримала новий сучасний реанімобіль для транспортування новонароджених

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених КУ «ЗМБДЛ № 5» є єдиним в місті Запоріжжя, в якому надається екстрена медична допомога новонародженим дітям, у т.ч. з різноманітними тяжкими вадами розвитку, недоношеним з критично низькою масою тіла при народженні (від 500 г), та дітям, що потребують екстреної медичної, хірургічної допомоги.

Щороку у відділенні цілодобово надається інтенсивна спеціалізована медична допомога понад 240 новонародженим м. Запоріжжя, з яких близько 44% – недоношені. Більша частина дітей (65%), які знаходяться у відділенні – в критичному стані та потребують тривалого перебування на штучній вентиляції легенів.

При відділенні функціонує виїзна консультативна бригада інтенсивної терапії для допомоги новонародженим у пологових будинках. В середньому щороку бригадою обслуговується до 380 викликів на транспортування важкохворих дітей, з яких 48-54 % новонароджених першої доби життя.

До теперішнього час транспортування таких дітей здійснювалося  реанімобілем ГАЗ 32214, який 2000 року випуску, з пробігом більше 213 тис. км, на обладнанні німецької фірми «Draeger», яке вже повністю вичерпало свій експлуатаційний ресурс та не відповідає сучасним нормам надання екстреної медичної допомоги.

Завдяки коштам місцевого бюджету (1,450 млн. грн.) та благодійній допомозі ПАТ «Запоріжсталь» (2,5 млн. грн.) придбано новий сучасний реанімобіль, оснащений відповідним медичним обладнанням та транспортним кувезом.

Медичне обладнання та транспортний кувез, яким оснащений реанімобіль забезпечить при транспортуванні безперервний контроль моніторингу параметрів життєдіяльності дитячого організму, у т.ч. температури тіла, дихання, серцебиття та інших життєво важливих функцій організму.

Ознайомитися з новим сучасним реанімобілем, оснащеним найновішим медичним обладнанням завітали: заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров, директор департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради Вікторія Ушакова та генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Реанімобіль не лише дозволить забезпечити безпечне транспортування дітей, у т.ч. новонароджених, але й знизити ризики розвитку ускладнень внаслідок тривалого впливу фізичних факторів (стан дорожнього покриття, прискорення, гальмування, вібрація).

Отже, на сьогодні за допомогою нового сучасного реанімобілю, оснащеного відповідним медичним обладнанням та транспортним кувезом, є всі можливості  безпечно і комфортно транспортувати дітей, зокрема, новонароджених у вкрай важкому стані до лікарні по місту, а у разі потреби, перевезення дітей з тяжкою кардіохірургічною, нейрохірургічною патологіями, генетичними захворюваннями  та рідкісними вадами розвитку – до  спеціалізованих лікувально-профілактичних закладів вищого рівня по території України. 

  Лікарня отримала новий сучасний реанімобіль для транспортування новонароджених Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье Лікарня отримала новий сучасний реанімобіль для транспортування новонароджених Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеЛікарня отримала новий сучасний реанімобіль для транспортування новонароджених Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+