Команда лікарні переймала досвід управління змінами в закладах охорони здоров’я провідних країн світу в перехідний період

Команда лікарні переймала досвід управління змінами в закладах охорони здоров’я провідних країн світу в перехідний період

В рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні» 17-19 жовтня поточного року у м. Київ відбулася 1 сесія навчальної програми «Управління змінами в лікарнях в перехідний період ІІ».

Основною метою навчальної програми «Управління змінами в лікарнях в перехідний період ІІ» є покращення компетенції та зміцнення спроможності медичних установ вторинної ланки в Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької та Луганської областях.

Провідним консультантом програми є латвійський експерт – Ігорс Трофімовс – директор програми з управління якістю в галузі охорони здоров’я Ризького університету ім. Пауля Страдиня (Рига, Латвія);  директор з розвитку в Ризькій Східній університетській клініці; зовнішній експерт з безпеки пацієнтів та управління якістю Латвійської асоціації економіки охорони здоров’я; національний проектний менеджер програм охорони здоров’я Латвії; ступінь магістра в міжнародній магістерській програмі з оцінки та управління технологіями охорони здоров’я університетів Барселони, Монреаля, Оттави та Католицького університету Риму, – який має практичний досвід впровадження фундаментальних змін в систему організації охорони здоров’я у пост-радянський період.

Участь у навчальній програмі прийняло більше 10 команд з різних областей України, зокрема: Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької та Луганської. Місто Запоріжжя на заході представила команда КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарні №5» в складі: головного лікаря – А.Г. Запорожченко, начальника відділу інформаційних технологій та адміністративної діяльності – І.О. Дюжник та лікаря-анестезіолога К.О.Тихоновський.

Основною метою першої навчальної сесії є:  ознайомлення з базовими механізмами управління змінами: перехід з радянської на європейську систему охорони здоров’я (роль, функції, виклики і відповідальність керівника); вивчення основних методів управління якістю: удосконалення безпеки пацієнтів та якість охорони здоров’я, ґрунтуючись на оцінці ризиків та інше.

Загалом, отримані нові професійні знання у сфері управління та організації роботи закладів охорони здоров’я, враховуючи досвід провідних країн світу, дозволить вдосконалити організацію надання медичної допомоги дитячому населенню м. Запоріжжя на базі Запорізької міської багатопрофільної дитячої лікарні №5, що є пріоритетним в роботі всіх фахівців лікарні.

Другу та третю сесію навчальної програми заплановано на листопад та грудень поточного року відповідно. Фінальна сесія із презентацією проектів команд відбудеться у квітні 2019 року.

Команда лікарні переймала досвід управління змінами в закладах охорони здоров’я провідних країн світу в перехідний період

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *