Коли і навіщо потрібен дитячий психолог?

Коли і навіщо потрібен дитячий психолог?

Виховувати дитину без проблем та хвилювань не можливо. Діти не слухаються, капризують і батьки не знають що робити з такою поведінкою дитини. Потрібно чи ні з цими труднощами звертатися до дитячого психолога?

До спеціаліста звертаються частіше у період вікових криз (першого року життя, криза 3-х років, криза 7-и років та підлітковий вік). У психічному розвитку дитини проходять  серйозні зміни. Батьки не враховують цих змін у своєму спілкуванні з дитиною та використовують старі методи виховання, які вже не діють.

Неслухняність, тривожність, конфліктність, агресія, реакції протесту  дитини на зауваження – все це дуже хвилює батьків. Правильно прийняте рішення – звернутися до дитячого психолога. Саме спеціаліст допоможе вам розібратися у причинах данної ситуації, дасть рекомендації стосовно сучасних виховних прийомів, а за необхідністю проведе індивідуальні заняття з дитиною. Буває і таке, що до дитячого спеціаліста звертаються після рекомендацій лікарів, вихователів або вчителів.

Тривожна та невпевнена у собі дитина, неуважна та дуже активна, демонстративна та конфліктна, така дитина буде відрізнятися від інших дітей у дитячому садку або у школі. В цьому випадку дитині потрібна психологічна допомога.

Є  ситуації, коли бажано звернутися на консультацію до дитячого психолога:Коли і навіщо потрібен дитячий психолог?

– період психологічної адаптації до дитячого садка та до школи, бо це час підвищеного емоційного навантаження на психіку дитину. Дуже важливо правильно оцінити психологічний стан дитини та надати йому своєчасну психологічну допомогу;

–  сімейні проблеми (розлучення батьків, конфлікти у сім’ї ). Навіть якщо ви вважаєте, що ці конфлікти  ніяк не відображаються на дитині, все ж таки має сенс звернутися до дитячого психолога для діагностування емоційного стану дитини або  буде потрібен курс індивідуальних занять;

– психологічне  діагностування інтелектуального розвитку та емоційно-вольової сфери дошкільного навчання дітей (5-6 років). Від рівня розвитку цих сфер залежить майбутня успішність у навчанні першокласника. Дитячий психолог допоможе оцінити цей  рівень та дасть рекомендації стосовно вибора найбільш сприятливої для дитини навчальної програми для підготовки, виходячи з індивідуальних особливостей дитини;

– різкі зміни у поведінці дитини, особливо ознаки агресії, депресії, нав’язливі страхи та тривожність без наявних причин. За цими змінами може ховатися психологічна травма, про яку дитина не може прямо розповісти своїм батькам. Виявити  цю проблему  допоможе психологічна діагностика.

Робота дитячого психолога включає в себе:

  • Психодіагностика – дитячий психолог володіє великою кількістю психодіагностичних методик. Спеціалист може попросити дитину щось намалювати, може погратися з ним в гру, бо за допомогою цих методів можливо виявити необхідні дані про розвиток дитини ти емоційний стан.
  • Психокорекційно-розвивальні заняття – за допомогою психологічних ігор , вправ, арт-терапії, сказкотерапії, дитячий психолог допоможе дитині знизити рівень тривожності, агресії, страхів, підвищити впевненість у собі, розвинути необхідні якості, такі як увага, посидючість, пам’ять, логічне та творче мислення, емоційний інтелект для будь-якого віку.
  • Сімейне консультування – для вирішення проблеми дитини батькам достатньо самим розібратися у причинах та спробувати щось змінити у своїй поведінці та в ситуації, яка оточує дитину у сім’ї та у школі.

Грамотно проведена сімейна  консультація дуже часто знімає необхідність проведення індивідуальної психологічної роботи з самою дитиною.

Дитячий психолог допоможе вам зрозуміти емоційний стан вашої дитини, виходячи з її вікової, індивідуальної особистості та дасть відповіді на запитання з приводу сучасних виховних методів. Для цього не треба чекати кризової ситуації, бо психологічна профілактика не менш важлива, ніж медична!

Автор статті: психолог вищої категорії неврологічного відділення Вєсєлова Т. Ю.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *