Кишкові гельмінтози. Як вберегтись? Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Кишкові гельмінтози. Як вберегтись?

Всім нам з дитинства відомо про глистів – ми чули про них в дитячому садочку, школі, від батьків. Але ж наскільки вони небезпечні?

Кишкові гельмінтози. Як вберегтись? Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеГлисти або гельмінти визивають захворювання – гельмінтози.  Усього відомо близько 250 видів гельмінтів, здатних заражати людину. В нашій області частіше виявляється ентеробіоз. Зустрічаються захворювання аскарідозом, тріхоцефальозом, гіменолепідозом, ехінококкозом. Глисти живуть в грунті, водоймах, переносниками часто бувають тварини. Розміри гельмінти мають від  0,5 мм до 10-15 м. Одні види гельмінтів паразитують у кишечнику, інші вражають печінку, легені, мозок.

 Людина заражається гельмінтами двома шляхами:

 – через зовнішнє середовище, інвазоване яйцями гельмінтів – наприклад, вживаючи не миті ягоди, фрукти, овочі, зелень, не кип’ячену воду з відкритих водойм, через шерсть тварин, забруднені предмети побуту – білизну, іграшки, посуд і т.ін.;

– споживаючи в їжу проміжних господарів гельмінтів – м’ясо великої рогатої худоби, свиней, рибу, які містять личинки гельмінтів.

При недотриманні правил особистої гігієни можлива аутоінвазія  або самозараження – з кишківника через руки, предмети зовнішнього середовища – до рота.

Симптоми зараження гельмінтами різноманітні  – біль у животі, біль в області печінки, кишкові розлади, нудота, блювота, головний біль, запаморочення, порушення сну, розлади уваги, дратівливість, зменшення маси тіла, висип на шкірі, зуд в області анального отвору. При зараженнях гельмінтами вражається серцево – судинна, центральна нервова система, органи травлення.

 Заходи профілактики кишкових паразитозів:

  • виконання правил гігієни: миття рук перед вживанням їжі, після відвідування туалету, після контакту з тваринами;
  • систематичне лікування від гельмінтів домашніх тварин;Кишкові гельмінтози. Як вберегтись? Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье
  • приготування м’яса, риби з достатньою тепловою обробкою;
  • не купувати продукти харчування на стихійних ринках;
  • овочі, фрукти, ягоди, зелень перед вживанням ретельно вимивайте від часточок грунту під проточною водою;
  • не вживайте сирих морепродуктів;
  • не дозволяйте дитині гризти нігті;
  • купаючись у водоймах не ковтайте воду.

Пам’ятайте про необхідність своєчасного звернення по медичну допомогу у випадку захворювання. Діагностика та лікування допоможуть вберегти Ваше здоров’я. При необхідності, наприклад, при ентеробіозі, лікар призначить препарати від гельмінтів для всієї родини.

Будьте пильними та бережіть власне здоров’я!

Автор статті: лікар-епідеміолог Кошель С.М.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+