Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого лікаря Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого лікаря

21-22 травня поточного року в Харківській медичній академії післядипломної освіти (далі – ХМАПО) відбулася науково-практична конференція «Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого та сімейного лікаря» за участю міжнародних вчених з Угорщини та Єгипту.

Організатор конференції – кафедра дитячої гастроентерології та нутриціології ХМАПО. У заході взяли участь понад 100 провідних фахівців з усіх регіонів країни. Від лікарні приймала участь завідувач ендоскопічним відділенням, дитячий лікар-гастроентеролог Скалозубова І.Б.

Інновації в дитячій гастроентерології та нутриціології в практиці дитячого лікаря Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеЗ доповідями на заході виступали провідні фахівці України, зокрема, завідувач відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України, доктор медичних наук, професор Шадрін О.Г., завідувач кафедри педіатричної гастроентерології та нутриціології Бєлоусова О.Ю., а також вчені з Угорщини (Dr. Veres Gabor, експерт ESPGHAM) та Єгипту (Dr.Mohamed Salah Shiha).

Слухачів ознайомили з найбільш актуальними питаннями лікування абдомінального болю у дітей, функціональними гастроінтестинальними розладами, сучасним лікуванням кишкових інфекцій у дітей раннього віку. В доповідях приділено увагу лактазній недостатності та харчовій алергії у малюків.  До фахівців доведені оновлені рекомендації ESPGHAN/NASPGHAN із лікування Helicobacter pylori у дітей: акцент на безпеку та цитопротекцію. Крім того, розглянуті принципи дієтотерапії при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту у дітей різних вікових груп.

Загалом,  участь у освітньому курсі такого рівня дає можливість поспілкуватися та перейняти провідний досвід колег, обговорити актуальні питання практичної роботи з хворими та поділитися  своїми здобутками, отримати кваліфіковані консультації щодо тактики подальшого лікування хворих з запальними захворюваннями кишківника, рідкісних хвороб печінки, які лікуються та знаходяться на диспансерному обліку.

Питання щодо підвищення якості надання медичної допомоги дитячому населенню, у т.ч. впровадження нових сучасних методів лікування хворих дітей є пріоритетним у роботі фахівців в лікарні.

Автор статті: дитячий лікар-гастроентеролог  Скалозубова І.Б.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+