Інфекція, що знову нагадує про себе Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Інфекція, що знову нагадує про себе

Люди, чиє шкільне дитинство припало на 90-ті роки минулого століття, початок 2000-х років, мабуть пам’ятають, коли діти, особливо школярі, часто хворіли на вірусний гепатит А.  Але вже більше 10 років поспіль виникали лише поодинокі випадки захворювань на цю інфекцію.

Влітку цього року кількість захворювань на вірусний гепатит А в м. Запоріжжі значно зросла. Вже зареєстровано 20 випадків захворювань,  з них 30 %  становлять діти. Для порівняння в минулому році зареєстровано лише 2 випадки захворювань на вірусний гепатит А.

Що ж це за хвороба і як від неї уберегтись.

Захворювання викликає вірус, що вражає клітини печінки. Інфекція передається від людини до людини фекально – оральним механізмом – з кишківника хворої людини до рота здорової. Від хворих людей збудник інфекції попадає у водойми, воду, харчові продукти, у побуті – на предмети оточення. Це може бути посуд, роздрібний інвентар на кухні, постільна білизна, рушники,  дитячі іграшки, тіж харчові продукти, питна вода, молоко, напої.

Гепатит А може проявляти себе у жовтушній формі – коли шкіра, слизові оболонки, зокрема, очей, мають жовтий колір. Найбільш небезпечні форми гепатиту А – безжовтушні, з невираженими симптомами – тоді людина сама тривалий час може не знати, що вона хвора, але вірус у зовнішнє середовище все ж виділяється.

Небезпечний вірус від людини при будь – якій формі починає виділятись наприкінці періоду інкубації. А період інкубації – від зараження до проявів захворювання – досить тривалий – від 7 до 45 днів. Для початку хвороби, ще до жовтяниці, типовий – грипоподібний синдром – його тривалість 5 – 7 днів. У цей період температура тіла може підвищуватись до 38 – 39 ° С, виникає озноб, головний біль, біль у м’язах, катаральні явища верхніх дихальних шляхів. Людина страждає відсутністю апетиту, тошнотою, блювотою, діареєю, важкістю та болями в епігастальній області, правому підребер’ї. Наприкінці преджовтушного періоду сеча стає темною, а випорожнення світлими, може з’являтись зуд шкіри. Наступний період – жовтяниці –  тривалістю від 3 – х до 25 днів. В цей період збільшується печінка, жовтіє шкіра, слизові оболонки. Поступово організм звільняється від вірусу, настає період виздоровлення. Але він досить тривалий – зміни показників крові, зміни у печінці навіть, при неускладненому захворюванні зберігаються протягом 1 – 3 місяців. Тому в цей період спосіб життя, зокрема дієта, у людини, що перехворіла, повинні бути щадними. І хоча гепатит А – самий легкий серед усіх вірусних гепатитів, щоб зберегти та поновити своє здоров’я дотримуйтесь рекомендацій лікаря та приходьте на періодичний диспансерний огляд до інфекціоніста в поліклініку за місцем проживання.

Щоб вберегти себе від захворювання пам’ятайте про чистоту та гігієну навколо вас. Особливо небезпечно зараз перебування у місцях неорганізованого відпочинку. Навчить правилам гігієни дітей та членів родини:

  • руки завжди повинні бути чистими – мийте руки перед вживанням та приготуванням їжі, після перебування у місцях масового скупчення людей (вулиці, ринки, пляжі, магазини, транспорт, відпочинок на природі), після відвідування туалету;
  • вживайте тільки кип’ячену питну воду – вірус гепатиту А гине через 5 хвилин кипіння води;
  • купаючись у водоймі, будьте обережні, особливо, діти, які найбільш активні – не ковтайте воду при купанні;
  • не купуйте продукти харчування у невстановлених для цього місцях (на стихійних ринках, у вуличних продавців тощо);
  • при неорганізованому відпочинку, у разі приготуванні їжі вдома, пам’ятайте, що посуд, роздрібний інвентар повинні бути ретельно вимитими, можна облити кропом (кип’ятком). Використовуйте окремий роздрібний інвентар для сирих та готових продуктів;
  • з настанням нового навчального року, інфікування дітей у школах може активізуватись. Тому нагадуйте своїй дитині про чистоту рук, про гігієну вживання їжі, напоїв, зокрема, води. Дитина повинна мати індивідуальну пляшку для напоїв.

Памятайте, що при вірусних гепатитах вражається важливий орган життєзабезпечення людини – печінка. Інфекційну хворобу можна попередити, виконуючи  прості заходи профілактики. Не нехтуйте ними і шансів зберегти здоровя у вас буде набагато більше!!!!

 Автор статті: лікар – епідеміолог С.М.Кошель

Інфекція, що знову нагадує про себе Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+