Ігротерапія як метод психологічної допомоги дітям

Проходячи лікування в лікарні, кожна дитина так чи інакше зіштовхується з певними труднощами: нерозумінням, що саме з ним буде відбуватися, що лікарі збираються робити, які  варіанти та терміни лікування і як швидко його зможуть виписати, адже вдома чекає сім’я, друзі, а головне (часто говорять діти): “вдома затишно та безпечно”!

Відділення – немов велика комунальна квартира. Уявіть, як туди потрапити, якщо ти там ніколи не був. Тут багато незнайомих людей – медиків і пацієнтів, свої порядки, і на те, щоб там освоїтися, теж потрібні сили. Тому і для дітей, і для батьків настільки важлива підтримка психолога вже на початковому етапі лікування. Важливо розуміти, коли і як інформувати дитину, дізнатися як сприймає те, що відбувається з нею та приділити увагу не тільки соматичному, але і емоційному стану пацієнта.

На одному з групових занять, у кардіоревматологічному відділенні лікарні, разом з психологом стаціонару, у форматі ігротерапії вчилися створювати атмосферу комфорту та безпечної поведінки. У ній невербально висловлювали свої почуття та емоції, а також формували позитивний емоційний фон для кожної дитини.

На сьогоднішній день – iгротерапiя відомий та безпечний у світі метод психотерапевтичного впливу з використанням гри. Адже це не просто спосіб розвіяти нудьгу, а й шлях до осягнення  власного «Я». Якщо дитина спокійна, не напружена, не відчуває стресу та страху, організувати для неї лікувальний процес набагато легше. Навіть якщо лікувальні процедури здаються дитинi неприємними, він легше їх переносить, якщо знає, що скоро все закінчиться, та вона піде грати. Все це допомагає також подолати неадекватний страх перед лікарями: лікар перестає бути людиною, яка робить боляче, а стає людиною, який допомагає одужувати. Адже чим краще робота команди, тим труднощі долати набагато легше!

Автор статті: практичний психолог лікарні Шайхет А.С.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+