Інфекційно–боксоване відділення недоношених новонароджених дітей

В інфекційно-боксованому відділенні  недоношених новонароджених дітей цілодобово надається спеціалізована, висококваліфікована медична допомога передчасно народженим дітям міста Запоріжжя, які переведені з пологових будинків, перинатального центру, відділень анестезіології та інтенсивної терапії медичних установ міста, новонароджених з масою тіла від 500 гр., гестаційним віком від 22 тижнів. Такі діти вимагають цілодобового моніторингу життєво важливих функцій, особливого температурного режиму, інфузійної терапії та парентерального харчування.

Медична  допомога надається дітям з різною патологією:

 • новонародженим з генералізованою та локалізованою інфекцією;
 • перинатальним враженням центральної нервової системи (ЦНС);
 • гіпербілірубінемією різної етіології;
 • пологовими травмами;
 • вродженими вадами розвитку;
 • іншими порушеннями періоду адаптації.

У відділення госпіталізуються передчасно народжені діти з усіх пологових будинків міста, перинатального центру та відділень анестезіології та реанімації для новонароджених для продовження лікування та реабілітації.

За результатами проведеного у 2012 році капітального ремонту, у відділенні забезпечено можливість спільного перебування матерів та дітей в окремих індивідуальних палатах.

У відділенні забезпечується повний спектр необхідних досліджень, зокрема: ренгенографія, УЗД з доплерографією, електрокардіографія, холтер, електроенцефалографія, при необхідності МРТ, КТГ, а також проводиться діагностика внутрішньоутробних інфекцій (ПЦР, ІФА).

Відділення забезпечено відповідним медичним обладнанням, а саме:

 • кувезами, які забезпечують необхідний температурний режим, вологість повітря та при необхідності дозовану кисневу терапію;
 • системи для обігріву новонароджених;
 • пульсоксиметрами, що  дають можливість контролювати частоту серцевих скорочень та насиченість крові киснем, своєчасно одержувати інформацію про погіршення стану дитини та негайно надавати допомогу;
 • сучасними фотодіодними та мікроволоконними лампами фототерапії, що дають можливість успішно лікувати жовтяниці новонароджених.

Враховуючи те, що у передчасно народжених дітей часто виникають проблеми з зоровим аналізатором, у відділенні діти знаходяться під постійним наглядом лікаря-офтальмолога, завдяки чому діти одержують своєчасну допомогу.

Лікар-невролог своєчасно виявляє неврологічні проблеми, завдяки чому діти одержують повноцінне лікування та реабілітацію. За призначенням лікаря-невролога з дітками працюють масажисти та реабілітологи відділення функціональної діагностики лікарні, застосовуються новітні  методики фізіолікування. Це дозволяє своєчасно виявити патології у розвитку та здоров’ї дітей та запобігти розвитку низки захворювань і забезпечити відповідне кваліфіковане лікування.

За необхідністю, у відділенні дітей консультують лікарі-хірурги, урологи, гінекологи, генетики, ендокринологи, кардіологи, інфекціоністи, запрошуються  співробітники кафедр дитячих хвороб ФПО, факультетської педіатрії та дитячої хірургії ЗДМУ.

Куратор відділення доцент кафедри дитячих хвороб ФПО, к.м.н. Котлова Юлія Валентинівна.

Фахівці відділення:

 • завідувач відділення – лікар-педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії Курочкіна Тетяна Іванівна;
 • лікар-педіатр-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії Гапон Олена Євгеніївна;
 • лікар-невролог дитячий вищої кваліфікаційної категорії Чалова Аліна Аркадіївна;
 • лікар-педіатр-неонатолог Жирова Крістіна Геннадіївна.

ІБ відділення недоношених новонароджених дітей розташовано на території лікарні в окремій 2-поверховій будівлі, другий поверх.

Телефон відділення: (061) 224-93-81.