Грудне вигодовування корисне для здоров’я і дитині і мамі

Грудне вигодовування корисне для здоров’я і дитині і мамі

З 01 по 07 серпня у всьому світі відзначають тиждень грудного вигодовування, який в цьому році в Україні проходить під девізом «Розширяючи права та можливості батьків, сприяємо грудному вигодовуванню». Ціль заходів тижня грудного вигодовування 2019 року – покращення соціального захисту батьків, сприяння гендерної рівності і підтримці батьків в суспільстві. Матері та сім’ї потребують підтримки для оптимального грудного вигодовування дітей, а саме: зміни правил внутрішнього трудового розпорядку, захист інтересів батьків на робочому місці та інше.

З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджена розширена  ініціатива  ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» що передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. Народження дітей в закладах охорони здоров’я, які сертифіковані Міністерством охорони здоров’я України як «Лікарня, доброзичлива до дитини» – один із найважливіших індикаторів успішності виконання програми грудного вигодовування. В місті Запоріжжі такий статус  мають  всі пологові будинки та жіночі консультації.

Фахівці лікарні, створюючи умови для успішного грудного вигодовування,  постійно на всіх етапах звернення за медичною допомогою проводять з батьками роз’яснювальну та мотиваційну роботу. А саме: консультування з питань  грудного вигодовування, здорового способу життя та надання практичної допомоги кожній мамі  враховуючи всі  складнощі, які в неї виникають при вигодовуванні дитини.   

У відділеннях лікарні в рамках проведення тижня підтримки грудного вигодовування для пацієнтів та відвідувачів проведена акція «Грудне молоко – ідеальна  їжа для вашого малюка!».  Лікарі давали поради, як забезпечити максимальний захист малюкам, відповідали на всі запитання батьків і відвідувачів про грудне вигодовування, а саме: правильне прикладання дитини до грудей,  дотримання правил харчування,  режиму сну та відпочинку мами, як продовжити грудне вигодовування навіть у кризових ситуаціях задля безпеки і спокою дитини. Детальніша інформація про грудне вигодовування: (http://www.zmdl5.zp.ua/grudne-moloko-idealna-izha-dlja-vashogo/).  Крім того,  всі охочі отримали друковані інформативні пам’ятки.

Грудне вигодовування сприяє найкращому життєвому старту, здоровому росту і розвитку дитини та є головним захистом від інфекцій. Ми бажаємо Вам, щоб годування грудьми приносило тільки радість!

Грудне вигодовування корисне для здоров’я і дитині і мамі Грудне вигодовування корисне для здоров’я і дитині і маміГрудне вигодовування корисне для здоров’я і дитині і мамі

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+
Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5
Нам важлива ваша думка і ми будемо вдячні за відгуки, вони допоможуть нам ставати краще заради здоров'я дітей!

Введіть для перевірки *