Фахівцями «Клініки, дружньої до молоді» проведено заняття: «Репродуктивне здоров’я дівчаток-підлітків» Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Фахівцями «Клініки, дружньої до молоді» проведено заняття: «Репродуктивне здоров’я дівчаток-підлітків»

На сьогодні проблема статевого виховання є надзвичайно актуальною, оскільки в українському суспільстві стрімко зростає відсоток неповнолітніх, які вступають в статеві стосунки під час пубертатного періоду, що породжує цілий комплекс негативних наслідків: зростання кількості абортів, розширення діапазону венеричних захворювань, збільшення відсотку матерів-одиначок тощо. До різноманіття соціальних факторів, які негативним чином впливають на школярів, належать вуличні підліткові групи, відверті та нецензурні фільми, вільний доступ до нецензурних ресурсів мережі Інтернет тощо.

Згідно ВООЗ, статева та сексуальна просвіта – це, насамперед, надання учням достовірної та науково обґрунтованої інформації статевознавчого характеру, а також, – навчання основним життєвим принципам, таким як навички спілкування, критичного мислення, здатності до самовдосконалення, здатності приймати рішення і брати на себе відповідальність тощо, і, крім того, виховання позитивних установок і цінностей, наприклад, самоповаги, відкритості та ін.  Сексуальна просвіта, як зазначають зарубіжні вчені, має охоплювати широке коло питань, включаючи як біологічні та фізичні аспекти сексуальності, так і соціальні, емоційні аспекти статі. Безумовно, зміст програм статевої та сексуальної просвіти має бути адаптований відповідно до віку і рівня розвитку учня.

Фахівцями «Клініки, дружньої до молоді» проведено заняття: «Репродуктивне здоров’я дівчаток-підлітків» Міська дитяча лікарня №5 детская больница ЗапорожьеЗ метою формування моральних та гігієнічних норм поведінки, пов’язаних із фізіологією та психологією статевого розвитку учнівської молоді, фахівцями відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді» 11 квітня 2019 року проведено тематичні інтерактивні заняття  у Запорізькій спеціалізованій школі № 100. Участь  у заході прийняли  понад 25 учениць старших класів.

Завдання заходів: навчити молодь керувати статевим інстинктом, підпорядкувати його розумові, моральним принципам; сприяти всебічному гармонійному розвиткові особистості; прищеплювати з дитинства гігієнічні навички, що забезпечує нормальне формування статевої системи та функціонування її в зрілому віці; дати знання про психофізіологічні особливості жіночого організму; формувати ставлення до статевого потягу як невід’ємної складової любові; виховувати відповідальність за гармонійність майбутніх подружніх відносин.

Крім того, фахівці лікарні розповіли підліткам про захворювання, що передаються статевим шляхом, як уникнути небажаної вагітності тощо. Адже, сексуальність і її прояви – це сфера життя, де ціна помилки дуже велика, а незнання, безвідповідальність, схильність до імпульсивних, ризикованих вчинків  – можуть завдати непоправної шкоди здоров’ю.

Зустріч пройшла в дружній атмосфері, у форматі «рівний-рівному». Учасниці заходу активно приймали участь в обговорені питань та отримали   кваліфіковані відповіді на всі поставленні питання.

Покращення якості надання медичної допомоги, зокрема, проведення заходів направлених на збереження та формування дитячого здоров’я є пріоритетними в роботі фахівців лікарні.

Залишити відповідь

Ваш email не буде опубліковано. Required fields are marked *

Search

+