, Фахівців лікарні ознайомили з підсумками V науково-практичної конференції з міжнародною участю «Розбудова системи контролю якості клінічних лабораторних досліджень в Україні», Міська  дитяча лікарня №5

Фахівців лікарні ознайомили з підсумками V науково-практичної конференції з міжнародною участю «Розбудова системи контролю якості клінічних лабораторних досліджень в Україні»

На базі КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» відбувся семінар для фахівців лікарні та всіх зацікавлених осіб, присвячений підсумкам V науково-практичної конференції з міжнародною участю «Розбудова системи контролю якості клінічних лабораторних досліджень в Україні», яка відбулася 14-15 березня 2017 року в м. Києві.

Від  КУ «Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня № 5» участь у конференції приймала завідувач клініко-діагностичної лабораторії  – Крахмальова Л.В., яка ознайомила учасників семінару з матеріалами конференції.

Організаторами Конференції виступили МОЗ України та Асоціація забезпечення якості лабораторної медицини.

Мета Конференції: узгодження стратегії подальшої розбудови системи менеджменту якості медичних лабораторій, як передумови їх подальшої акредитації на відповідність ДСТУ ISO 15189:2015 «Медичні лабораторії. Вимоги до якості та компетентності»; ознайомлення з сучасними підходами до планування та управління якістю лабораторних досліджень, узагальнення набутого досвіду.

На Конференції були представлені тенденції розвитку та основні проблеми лабораторної медицини країни, концепція подальшого розвитку системи менеджменту якості медичних лабораторій; розглянуті питання якості лабораторної медицини як складової безпеки пацієнтів; концепцію створення медичних лабораторій європейського рівня; підготовки медичних лабораторій до акредитації, сучасні підходи до управління якістю медичної лабораторії; питання стандартизації та гармонізації в лабораторній медицині.

Також, проаналізовано якість лабораторного забезпечення в країні з використанням досвіду програм МПР (міжлабораторних порівнянь результатів вимірювань), які проводяться з метою перевірки відповідності показників якості клінічних лабораторних досліджень встановленим вимогам.

Завідувач КДЛ Крахмальова Л. В.  поінформувала про результати участі клініко-діагностичної лабораторії лікарні у програмах зовнішнього контролю якості, зокрема:  «Гематологія», «Гемостаз», «Клінічна біохімія», «Сеча. Загальний аналіз», «Кислотно-основний стан».

Результати по всім програмам – задовільні.

, Фахівців лікарні ознайомили з підсумками V науково-практичної конференції з міжнародною участю «Розбудова системи контролю якості клінічних лабораторних досліджень в Україні», Міська  дитяча лікарня №5

Автор статті: завідувач клініко-діагностичної лабораторії – лікар-лаборант вищої кваліфікаційної категорії, головний міський позаштатний лікар-лаборант у дитячій мережі Крахмальова Л.В.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+