День пам’яті померлих від СНІДу

Третя неділя травня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться День пам’яті померлих від СНІДу.

За поточний період 2020 року в Україні офіційно зареєстровано 5 256 випадків ВІЛ-інфекції, 1 501 випадок СНІДу та 733 смерті зумовлені СНІДом, серед громадян України. 

Чим раніше людина з ВІЛ починає антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи та захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим  імунітетом. Для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар. Завдяки останнім досягненням в розширені доступу до антиретровірусної терапії життя ВІЛ – позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Головною зброєю у поширення вірусу є попередження нових випадків інфікування. Для цього необхідно:

  • уникати випадкових статевих контактів, а також статевих контактів з гомосексуалістами, наркоманами і особами, що ведуть безладне життя;
  • застосовувати заходи контрацепції (презерватив);
  • інвазивні маніпуляції (пірсинг, татуювання, проколювання вух) проводити тільки в спеціалізованих установах.

У м. Запоріжжя кваліфікована медична допомога з питань ВІЛ/СНІДу надається у відділення профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР за адресою: м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, 23.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+