Безпечна кров для всіх Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Безпечна кров для всіх

14 червня 2019 року  в Україні, як і в країнах всього світу відзначається Всесвітній день донора крові. Свято  засновано під егідою ООН у травні  2005 року. Це вдячність донорам за їх благородний вчинок і порятунок життя людей, які потребують переливання донорської крові та/або її компонентів.

Метою заходу є залучення здорових людей до донорства крові, а девіз цього Дня в поточному році – «Безпечна кров для всіх».

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Донорської крові постійно не вистачає. Кожен день життя тисяч хворих перебувають під загрозою через її нестачу. Кров може бути потрібною людям,  що потрапили в аварію, отримали небезпечні травми, опіки, які втратили багато крові при оперативних втручання, при великих крововтратах під час пологів, страждаючим на захворювання крові та іншим. Крім того з донорської крові виготовляються препарати, які так само життєво важливі при лікуванні  хворих на гемофілію. За даними ВООЗ, в Україні на одного жителя потрібно 12-15 мл крові, а у нас є лише 8-8,5 мл. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.

Щоб підтримати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання, у м. Запоріжжя функціонують відділення трансфузіології в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» Запорізької міської ради та в КНП «Міська лікарня № 9» Запорізької міської ради, де можна здати кров.

Згідно Закону України «Про донорство крові та її компонентів» донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який безоплатно пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає медичних протипоказань. Донорами можуть бути люди різних професій та статі, в тому числі й студенти вищих навчальних закладів. Законом передбачені заходи заохочення та пільги донорам у зв’язку з систематичним безоплатним здаванням ними крові та її компонентів.

Один донор рятує три життя. Поділіться життям – здайте кров, подаруйте людям надію на порятунок, бо життя людини – найвище благо на землі, а його порятунок – найвища честь для тих, хто долучаються до цього.

Пам’ятайте Ваша кров може врятувати не тільки чиєсь здоров’я, а й життя.

Безпечна кров для всіх Міська дитяча лікарня №5 детская больница Запорожье

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+