8 липня – Всесвітній день боротьби з алергією

Заходи в цей день проводяться з метою інформувати населення про проблеми алергічних захворювань, а також їх своєчасної профілактики. За даними ВООЗ, алергія виходить у лідери за поширеністю. Кожний 3-й мешканець планети Земля – алергік, незалежно від віку та національності.

Алергічні захворювання негативно впливають на якість життя пацієнтів.  Зростання алергічних патологій в усьому світі пов’язане з погіршенням екологічної ситуації, якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з косметикою та засобами побутової хімії, а також із генетичними мутаціями.

Алергія – це хвороба, яку можна визначити як гостру реактивність організму, що виявляється в неадекватній реакції на деякі речовини (алергени), не шкідливі для більшості людей. Вони викликають різні реакції імунної системи, коли потрапляють до організму при диханні, травленні та безпосередньому контакті зі шкірою.

Найбільш поширеними алергенами є: пилок рослин, кліщі, пліснява, спори, які легко переносяться з повітрям, продукти харчування, які можуть бути потенційним джерелом алергії, хімічні речовини – косметика, пральні порошки, розчинники, медикаменти, тварини, укуси комах, що викликають не лише біль, печію, набряки і почервоніння (наприклад: алергічна реакція на укус бджоли, мурахи чи оси) може призвести до анафілактичного шоку, який загрожує життю людини.

Розвиток алергії, залежно від взаємодії алергену та організму людини, має різноманітні патологічні прояви – поліноз, бронхіальна астма, кропив’янка, набряк Квінке, анафілактичний шок.

При проявах алергії лікарі радять не займатися самолікуванням, а вчасно звертатись за медичною допомогою до фахівців.  

Щоб уберегти себе від хвороби, варто уникати продуктів харчування та інших речовин, на які виникає алергія. Якщо є алергія на хутро тварин – не тримайте домашніх тварин в квартирі. Якщо є алергія на пил – робіть щоденне вологе прибирання оселі. При алергії на медичні препарати – завжди майте при собі спеціальну картку, де вказано на які ліки у вас алергія.

Якщо ви страждаєте на алергію:

  • під час цвітіння дерев, амброзії – намагайтеся виїхати до іншої кліматичної зони;
  • відмовтеся від прогулянок на природі вранці та вдень, коли дерева і рослини виділяють найбільшу кількість пилку;
  • не виходьте з будівель у спеку та вітряну погоду;
  • вішайте на вікна марлеві сітки, постійно зволожуйте їх водою та міняйте кілька разів на день;
  • користуйтеся на вулиці сонцезахисними окулярами;
  • після повернення додому прийміть душ, промийте ніс та очі.

Дітям з алергічними захворюваннями в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР надається кваліфікована консультативна амбулаторно-поліклінічна та стаціонарна медична допомога.

Телефони для довідок: +38 (061) 224-93-89 (стаціонар), +38 (061) 224-93-72 (поліклініка).

Бережіть себе! При проявах алергії обов’язково звертайтесь за медичною допомогою до фахівців.  

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Search

+