, 11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму, Міська дитяча лікарня №5

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

Бронхіальна астма – це хронічне захворювання, характерною ознакою якого є приступи задухи, різного ступеню важкості і частоти. Бронхіальна астма – одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою більше 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають цим захворюванням.

Всесвітній день боротьби проти астми був заснований за рішенням Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, основним його завданням є поліпшення обізнаності лікарів, пацієнтів та населення про це захворювання, привернення уваги громадськості до вирішення проблем, пов’язаних з астмою, і підвищення якості медичної допомоги пацієнтам.

Вважається, що на земній кулі бронхіальною астмою хворіють не менше 2% всього населення.

, 11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму, Міська дитяча лікарня №5

Причини астми:

 • спадкова схильність;
 • дія факторів навколишнього середовища;
 • різноманітні алергени (домашні алергени – домашній пил, алергени тварин, пліснява; зовнішні алергени – пилок рослин, грибів; ліки – аспірин та інші нестероїдні протизапальні; харчові добавки; емульгатори; барвники та інші хімічні речовини).

Фактори, що сприяють виникненню астми:

 • респіраторні інфекції;
 • недоношеність новонароджених (низька вага при народженні менше 2,5 кг);
 • штучне вигодовування;
 • їжа (малина, полуниця, ефірні олії, цитрусові, шампанські вина, шипучі напої, кава, какао, шоколад, риба, курятина, свинина, копченості, консерви);
 • агресивні речовини – пилок рослин, повітряні полютанти;
 • паління – активне і пасивне;
 • важливу роль у провокуванні захворювання відіграють і фактори опосередкованого впливу. До них належать: холодне повітря, сильне емоційні збудження, такі як гнів, страх, значні фізичні навантаження.

Профілактика бронхіальної астми

Щоб зменшити ризики бронхіальної астми, підтримуйте чистоту в домі – регулярно прибирайте і провітрюйте приміщення. Стежте за рівнем сухості повітря в домі, за потреби зволожуйте і фільтруйте повітря спеціальними приладами.

При перших підозрах на алергію, зверніться до сімейного лікаря.

Оскільки причиною астми можуть стати деякі препарати, не займайтесь самолікуванням, перед прийомом будь-яких ліків радьтеся з лікарем! Будьте здоровими та активними!

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Введіть для перевірки *

Search

+